Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė: žmonės turi būti apsaugoti nuo greitųjų kreditų pinklių

2010-12-30

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Vartojimo kredito įstatymą, kuriuo sugriežtinta greitųjų kreditų teikimo tvarka, įtvirtinamas atsakingo skolinimo principas, ir numatomas geresnis žmonių informavimas apie kredito sutarties sąlygas. Ginant vartotojų interesus įstatyme ribojamas maksimalus delspinigių dydis - 0,05 procentų nuo nesumokėtos sumos. Jokios kitos piniginės sankcijos kredito gavėjui už sutarties nevykdymą negalės būti taikomos

Prezidentės veikla atspindima ir "YouTube" portale

2010-12-29

Prezidentės Dalios Grybauskaitės svetainė pradėjo nuolat veikti ir populiariausiame pasaulyje vaizdo įrašų portale "YouTube", papildydama oficialiąją svetainę bei jau metus sėkmingai funkcionuojantį "Facebook" socialinį tinklapį, pritraukusį daugiau kaip penkiasdešimt tūkstančių registruotų gerbėjų.

Sudarytos galimybės teismams dirbti atviriau ir atsakingiau

2010-12-28

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Teismų įstatymo pataisas, kuriomis keičiama uždara teismų administracinės veiklos kontrolės sistema. Įsigaliojus pataisoms teismų veiklos tyrimuose turės galimybę dalyvauti ne tik teisėjai, bet ir ekspertai, mokslininkai bei visuomenės atstovai. Visuomenė galės dalyvauti analizuojant bylų skirstymo teisėjams objektyvumą, tiriant bylų vilkinimo atvejus ar teisėjų elgesio su proceso dalyviais kultūrą.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl lietuvių literatūros tyrinėtojos Vandos Zaborskaitės mirties

2010-12-28

„Netekome iškilios lietuvių literatūros tyrinėtojos, profesorės Vandos Zaborskaitės. Šviesus profesorės atminimas išliks gausių jos studentų, kolegų, visų ją pažinojusių žmonių atmintyje. Tai didelė netektis lietuvių literatūros, pedagogikos ir visuomeniniam gyvenimui. Reiškiu gilią užuojautą velionės artimiesiems, draugams ir bendražygiams", - rašoma Prezidentės užuojautoje.

Keičiasi Teisėjų atrankos komisijos sudėtis

2010-12-27

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo keičiama Teisėjų atrankos komisijos sudėtis. Savo noru iš Atrankos komisijos pasitraukus žurnalistei Indrei Makaraitytei, į jos vietą paskirta Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanė Julija Kiršienė.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl Danielos Lozoraitis mirties

2010-12-23

„Mane labai nuliūdino žinia, kad netekome Danielos Lozoraitis. Danielos meilė ir dėmesys Lietuvai ir jos žmonių rūpesčiams visada jaudino ir ilgai išliks mūsų atmintyje. Tik dėka jos kasdienės paramos Stasys Lozoraitis galėjo savo gyvenimą pašvęsti Lietuvos labui. Savo ir visos Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai užjaučiu Danielos artimuosius ir draugus“, - rašoma Prezidentės užuojautoje.

Lietuvos Prezidentė pasveikino Japonijos Imperatorių Nacionalinės šventės proga

2010-12-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Jo Didenybę Japonijos Imperatorių Akihito Nacionalinės šventės - Jo Imperatoriškosios Didenybės Gimtadienio proga.

Prezidentūrą papuošė originali vaikų sukurta prakartėlė

2010-12-23

Artėjant šv. Kalėdoms Kauno rajono Pagynės vaikų globos namų ir labdaros paramos fondo „Nemuno krašto vaikai“ auklėtiniai Prezidentei Daliai Grybauskaitei padovanojo originalią iš popieriaus pagamintą Kalėdų prakartėlę. Vaikai prakartėlę kūrė vasaros atostogų metu dalyvaudami liaudies amatų mokyklos organizuotame projekte „Vasaros dailės akademija“.

Prieš Kalėdas Lietuvos ir Latvijos Prezidentai kalbėjosi telefonu

2010-12-23

Prezidentei Daliai Grybauskaitei paskambinęs Latvijos Prezidentas Valdis Zatleris pasveikino šalies vadovę artėjančių Kalėdų ir Naujųjų metų proga. Prezidentė taip pat palinkėjo ramių švenčių kaimyninės šalies vadovui ir jo šeimai bei gerų Naujųjų metų jo vadovaujamai šaliai.

Prezidentė teikia pataisas, kurios leis iš naujo įvertinti nusikaltimus prieš Lietuvos žmones

2010-12-23

Seimui šiandien pateikiamos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis siūloma peržiūrėti ir su tarptautinės teisės normomis suderinti nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų sampratą, išplėsti asmenų, kurie galės būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn už šiuos nusikaltimus, ratą ir jų baudžiamosios atsakomybės ribas.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53