Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė ragina aktyviai ir atsakingai rinkti vietos valdžią

2011-02-27

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savivaldybių tarybų rinkimuose balsavo Vilniaus Saulėtekio rinkimų apylinkėje. Prezidentė ragina visus šalies piliečius atlikti pilietinę pareigą, būti neabejingais savo krašto ateičiai ir išsirinkti sau pasitikėjimo vertą vietos valdžią.

Kauno apygardos teismo pirmininkas atleistas iš pareigų

2011-02-25

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija, Teismų įstatymu ir atsižvelgdama į Teisėjų tarybos patarimą, atleido Albertą Milinį iš Kauno apygardos teismo pirmininko pareigų. Albertas Milinis iš pareigų pasitraukė savo noru.

Policijos reputacija – iššūkis naujam policijos vadovui

2011-02-25

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo nuo kovo 7 d. Policijos generaliniu komisaru skiriamas Saulius Skvernelis, iki šiol ėjęs Policijos generalinio komisaro pavaduotojo pareigas. Prezidentės teigimu, po tragiško neblaivaus policininko sukelto įvykio, atskleidusio įsisenėjusias policijos problemas, naujam policijos vadovui tenka didelis iššūkis – apvalyti policijos sistemą nuo neatsakingų pareigūnų, įkurti stiprią vidaus imuniteto tarnybą ir keisti policijos darbo kultūrą.

Prezidentė priėmė Liuksemburgo ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2011-02-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Didžiosios Liuksemburgo kunigaikštystės ambasadoriaus Conrado A. Brucho (Conrad A.Bruch) skiriamuosius raštus. Su naujuoju Liuksemburgo ambasadoriumi Prezidentė aptarė aktualius ES klausimus, galimybes stiprinti dvišalį bendradarbiavimą alternatyviosios energetikos srityje, kitą savaitę įvyksiantį Liuksemburgo premjero Jeano Claude‘o Junckerio (Jean Claude Juncker) vizitą Lietuvoje.

Prezidentė pasveikino Kuveitą Nepriklausomybės dienos proga

2011-02-25

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Nepriklausomybės dienos proga savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Kuveito Valstybės Emyrą Šeichą Sabah Al-Ahmadą Al-Jaberą Al-Sabah.

Generalinio prokuroro pavaduotojas atleistas iš pareigų

2011-02-24

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija ir Prokuratūros įstatymu bei atsižvelgdama į Generalinio prokuroro Dariaus Valio teikimą, iš pareigų atleido Generalinio prokuroro pavaduotoją Tomą Staniulį. Prokuroras iš pareigų atsistatydino dėl asmeninių priežasčių.

Prezidentė priėmė Lietuvos stačiatikių bažnyčios vadovą

2011-02-24

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė naująjį Stačiatikių bažnyčios vadovą Lietuvoje arkivyskupą Inokentijų. Susitikimas įvyko arkivyskupo prašymu.  Susitikime kalbėta apie Lietuvos stačiatikių bažnyčią ir jos tikinčiųjų bendruomenę, bažnyčios ir tradicinių religinių bendruomenių vaidmenį Lietuvos kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime.

Prokuratūros vadovų rotacija užtikrins efektyvesnį prokurorų darbą

2011-02-24

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui kartu su Generaline prokuratūra parengtas Prokuratūros įstatymo pataisas, kuriomis apibrėžiamos ir apribojamos visų vadovaujančių prokurorų kadencijos ir įvedama jų rotacija, taip pat keičiama prokurorų atrankos, karjeros bei tarnybos ir atsakomybės vertinimo tvarka.

Prezidentė sveikina Estiją Nepriklausomybės dienos proga

2011-02-24

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu sveikina Estijos vadovą Tomasą Hendriką Ilvesą (Toomas Hendrik Ilves) šalies Nacionalinės šventės - Nepriklausomybės dienos - proga. „Jums ir visiems Jūsų šalies žmonėms linkiu gerovės bei klestėjimo, o mūsų šalims - naujų prasmingų iniciatyvų svarbiausiose bendradarbiavimo srityse. Tikiuosi, kad sėkmingas ir dinamiškai besivystantis Lietuvos ir Estijos bendradarbiavimas suteiks naują postūmį, kuris sustiprins ne tik mūsų šalių santykius, bet ir bendradarbiavimą viso Šiaurės ir Baltijos...

Solidarumas - svarbiausias Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo principas

2011-02-23

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė tarptautinę konferenciją „Lietuvos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas: nuolatinio mokymosi patirtis ir bendros vertybės". Šios konferencijos tikslas - apžvelgti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimo patirtį ir prisidėti formuojant ateities gaires. Respublikos Prezidentė pabrėžė, kad prieš dvidešimt metų Lietuvai atsikovojus laisvę, pirmoji atstovybė, įkurta Vilniuje, buvo Šiaurės Ministrų Tarybos biuras. Tai paskatino intensyvius Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių kultūrinius ir...

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53