Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos ir Indijos ryšiai stiprės

2011-03-31

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje viešinčią Indijos užsienio reikalų ministrę Preneet Kaur. Užsienio reikalų ministrė informavo Prezidentę apie Indijos planus šiemet atidaryti ambasadą Vilniuje. Lietuvos vadovės teigimu, tai dar labiau sustiprins abiejų šalių bendradarbiavimą. Kitais metais bus minimas Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių dvidešimtmetis.

Nusikalstamumą ir kalinių skaičių galima sumažinti tik bendromis visuomenės pastangomis

2011-03-30

Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė Panevėžio pataisos namuose kalinčias moteris, susipažino su jų buities, mokymosi, darbo sąlygomis, apžiūrėjo gaminių parodą, susitiko su nusikaltusiomis nepilnametėmis ir aplankė kalėjime vaikus auginančias mamas. Kartu su nuteistosiomis Prezidentė paragavo kalėjimo maisto ir aptarė grįžimo į bendruomenes ir socialinės reabilitacijos galimybes.

G. Petkevičaitės - Bitės idėjos telkia visuomenę geresnės Lietuvos kūrimui

2011-03-30

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje ir atidarė rašytojos 150 - osioms gimimo metinėms skirtą konferenciją. „Gabrielė Petkevičaitė - Bitė yra išskirtinė Lietuvos ir Europos asmenybė. Savo aktyvia visuomenine veikla ir idėjomis ji šimtu metų pralenkė laiką, kuriame gyveno. Jos platus švietėjiškas požiūris, siekis įtvirtinti moterų lygiateisiškumą, sutelkti visuomenę Lietuvos kūrimui aktualus ir šiandien",- pabrėžė Prezidentė.

Prezidentė pateikė Seimui Konstitucinio Teismo pirmininko kandidatūrą

2011-03-29

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos 84 straipsnio 12 punktu ir 103 straipsnio 2 dalimi, pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui Romualdą Kęstutį Urbaitį skirti Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininku.

Atleisti teisėjo vardą pažeminę teisėjai

2011-03-29

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretus, kuriais vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Teisėjų tarybos patarimą iš pareigų atleido teisėjo vardą pažeminusius Kauno apygardos teismo teisėją Arvydą Stankų ir Vilniaus apygardos teismo teisėją Zenoną Birštoną. Arvydas Stankus teisėjo vardą pažemino pasirašydamas teismo nutartis už kitus teisėjus ir tokiu būdu klastodamas jų parašus.

Prezidentė pasveikino Lietuvos dviratininkes, pasaulio čempionate iškovojusias medalius

2011-03-28

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Simoną Krupeckaitę ir Viliją Sereikaitę, dviračių treko pasaulio čempionate iškovojusias sidabro ir bronzos medalius.

Sėkminga partnerystė tarptautinėse organizacijose – bendras Lietuvos ir Kroatijos interesas

2011-03-28

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė į Lietuvą darbo vizito atvykusį Kroatijos Prezidentą Ivo Josipovičių. Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, Lietuvos ir Kroatijos bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, derybų dėl Kroatijos narystės Europos Sąjungoje eiga. Šalies vadovė pabrėžė, jog efektyvi dvišalė partnerystė tarptautinėse organizacijose yra labai svarbi abiem valstybėms.

Lietuva prisijungia prie naujo ES ekonominio pakto, užkirsiančio kelią ekonominiam populizmui

2011-03-25

Europos Vadovų Taryba, kurios darbe dalyvauja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pritarė Europos konkurencingumą ir ekonominį koordinavimą stiprinančiam paktui „Euro plius“. Šis paktas vienija visas euro zonos nares ir yra atviras prisijungti kitoms ES šalims. Pasak Lietuvos vadovės, Lietuva, nors ir nebūdama euro zonos nare, prisijungia prie šio pakto, nes šaliai labai svarbu ir ateityje vykdyti atsakingą biudžeto ir fiskalinę politiką.

Europos Vadovų Taryba pritarė Lietuvos siūlymams dėl atominės energetikos saugos

2011-03-25

Briuselyje darbą baigianti Europos Vadovų Taryba (EVT) patvirtino savo išvadas dėl Europos atominės energetikos raidos gairių, atsižvelgiant į situaciją po Japonijos atominių elektrinių incidentų. EVT darbe dalyvaujanti Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė tarybai konkrečius siūlymus, kuriais siekiama padidinti atominės energetikos saugumą ES kaimynystėje esamose ir planuojamose jėgainėse.

Lietuva ragina Europą nepirkti nesaugių branduolinių jėgainių elektros

2011-03-24

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo dvi dienas Briuselyje vykusioje Europos vadovų taryboje. ES šalių narių vadovai aptarė priemones ES ūkio atsigavimui užtikrinti ir konkurencingumui skatinti. Kiti svarbiausi vadovų tarybos darbotvarkės klausimai – atominės energetikos situacija ES ir pasaulyje, taip pat – saugumo ir stabilumo užtikrinimas Šiaurės Afrikos regione dėl konflikto Libijoje.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53