Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė pasveikino Jungtinės Karalystės Karališkąją Šeimą Princo Williamo ir Kate Middleton sutuoktuvių proga

2011-04-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Jungtinės Karalystės Karališkąją Šeimą Princo Williamo ir Kate Middleton sutuoktuvių proga. „Lietuva visuomet jautė ypatingą ryšį su Jūsų šalimi, todėl visų Lietuvos žmonių vardu sveikinu Jus bei visus Didžiosios Britanijos žmones su šia nepaprasta švente, o sutuoktiniams – Jų Karališkosioms Prakilnybėms princui Williamui ir Catherine – linkiu laimės ir kuo geriausios kloties“, - rašoma Lietuvos vadovės sveikinime.

Užsitęsusiems konfliktams spręsti yra būtinas dialogas

2011-04-29

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko į Pietų Kaukazą, kur lankysis Azerbaidžane, Gruzijoje ir Armėnijoje bei susitiks su šių valstybių vadovais - Azerbaidžano Prezidentu Ilhamu Alijevu, Gruzijos Prezidentu Mikheilu Saakašviliu ir Armėnijos Prezidentu Seržu Sargsianu. Lietuvos Prezidentė Pietų Kaukazo šalyse lankosi kaip ESBO pirmininkaujančios šalies vadovė.

Alternatyvios bausmės sumažintų kalinių skaičių

2011-04-29

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į Malonės komisijos siūlymus ir vienbalsį patarimą bei įvertinusi malonės prašančiųjų padarytų nusikaltimų turinį, sveikatos būklę, socialines ir šeimynines problemas bei vaikų interesus, pasirašė dekretą, kuriuo suteikė malonę 12 asmenų. Prezidentės vadovaujama Malonės komisija iš viso svarstė 75 nuteistųjų prašymus dėl malonės suteikimo.

Santykiuose su Kaliningrado sritimi svarbiausia gera kaimynystė

2011-04-29

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje viešintį Kaliningrado srities Gubernatorių Nikolajų Cukanovą, su kuriuo aptarė Lietuvos bendradarbiavimo su šia Rusijos sritimi klausimus. „Lietuvą su Kaliningrado sritimi sieja ilgalaikiai istoriniai ir kultūriniai ryšiai, ir tai yra svarbi dvišalių santykių su Rusija dalis“, - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Darnios daugiavaikės šeimos stiprina tautą ir bendruomenę

2011-04-27

Motinos dienos proga Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybinius apdovanojimus daugiavaikėms motinoms. Šalies vadovė pabrėžė, jog požiūris į gausias šeimas parodo visuomenės pilietiškumo brandą ir šalies pažangos lygį. Valstybė ir visuomenė turi pagal išgales padėti daugiavaikėms šeimoms. Pasak Prezidentės, darnioje, ir ypač - gausioje šeimoje užaugęs žmogus nuo mažens išmoksta dalintis gerumu, svarbiausiais gyvenimo klausimais tartis ir - sutarti.

Prezidentė į Aukščiausiojo Teismo teisėjus siūlo Armaną Abramavičių

2011-04-26

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo prašo Teisėjų tarybą patarti dėl teikimo Seimui skirti Armaną Abramavičių Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros docentas, socialinių mokslų daktaras Armanas Abramavičius anksčiau dirbo Konstitucinio Teismo teisėju.

Prezidentė paskyrė R.Kuodį Lietuvos Banko valdybos pirmininko pavaduotoju

2011-04-22

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos banko įstatymu ir atsižvelgdama į Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo Raimondas Kuodis skiriamas Lietuvos Banko valdybos pirmininko pavaduotoju.

Teisėjų bendruomenės reputacijai labiausiai kenkia aplaidžiai dirbantys teisėjai

2011-04-21

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nusprendė atsisakyti atleisti Neringą Venckienę iš teisėjos pareigų. Susipažinusi su Teisėjų garbės teismo sprendimu, kuriuo siūloma atleisti Kauno apygardos teismo teisėją Neringą Venckienę iš pareigų dėl viešų pasisakymų apie kolegas, taip pat įvertinusi gautą drausmės bylos medžiagą, Respublikos Prezidentė pasigedo tokį sprendimą lėmusių argumentų pagrįstumo.

Prezidentės siūlymas didinti baudas už ekonominius nusikaltimus padės geriau kovoti su korupcija

2011-04-21

LR Seimas pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir siūlymui 5 kartus padidinti maksimalias piniges baudas už kriminalinius, tarp jų - ir už sunkius ekonominius bei finansinius nusikaltimus. Prezidentės pateiktos Baudžiamojo kodekso 47 straipsnio pataisos numato maksimalią baudą už mažiausiai pavojingus nusikaltimus padidinti nuo 13 000 iki 65 000 litų, už sunkius nusikaltimus - nuo 39 000 iki 195 000 litų.

Už konkurencijos pažeidimus vadovai atsakys asmeniškai

2011-04-21

Seimas pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtoms Konkurencijos įstatymo pataisoms, kuriomis įmonėms už kartelinius susitarimus ir kitus konkurenciją ribojančius veiksmus bus skiriamos didesnės baudos, numatyta asmeninė įmonių vadovų atsakomybė, prailginami sankcijų skyrimo senaties terminai.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53