Lietuvos Respublikos Prezidentė

Ambasadoriaus A.Valionio tolesnis darbas Latvijoje - neįmanomas

2011-05-31

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo Ministrui Pirmininkui, kad Vyriausybė pradėtų Antano Valionio atšaukimo procedūrą iš ambasadoriaus Latvijoje pareigų. Ambasadorius A.Valionis buvo skubiai iškviestas Prezidentės pasiaiškinti dėl prieš kelias dienas viešoje erdvėje nuskambėjusio komentaro apie Latvijos vidaus politikos įvykius.

Miškai – visos tautos turtas

2011-05-31

Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisas, kuriomis numatoma galimybė privačiuose miškuose atstatyti buvusias sodybas, suskaidyti miškus į mažesnes nei 5 ha valdas ir sukuriamos sąlygos išvengti pareigos atkurti iškirstą mišką ar sumokėti už tai piniginę kompensaciją.

Teismų įstatymo pataisos užtikrins efektyvesnį ir kokybiškesnį teismų darbą

2011-05-31

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Teismų įstatymo pataisas, kurios užtikrins galimybę Prezidentei ir Teisėjų tarybai efektyviau spręsti teisėjų darbo vietos keitimo klausimus, perkeliant juos iš mažą darbo krūvį turinčio teismo į tą teismą, kurio darbo krūvis yra per didelis.  Pasak šalies vadovės, šios Teismų įstatymo pataisos paskatins greitesnes teisėjų perkėlimo ir atrankos procedūras, įtakos efektyvesnį teisėjų darbo krūvio paskirstymą ir paspartins teismo bylų nagrinėjimą

Poezija – tautos tapatybės dalis

2011-05-29

Sekmadienio vakare Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo festivalio „Poezijos pavasaris 2011" baigiamajame renginyje. Prezidentės teigimu, 47-ąjį kartą vykstantis „Poezijos pavasaris" kaskart primena, kad poezija yra mūsų tautos tapatybės dalis.

500-ąjį jubiliejų švenčiančiai Šilutei - Prezidentės sveikinimas

2011-05-28

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Šilutės gyventojus su 500-uoju miesto jubiliejumi. „Šis kraštas, kaip ir visa Lietuva, patyrė daug istorinių išbandymų. Šilutiškiai juos garbingai atlaikė. Šilutės kraštas dovanojo Lietuvai gausų būrį iškilių kraštiečių. Jūs pastatėte gražų miestą, kuris šiandieną, kaip ir senovėje, turi kuo didžiuotis. Šilutė pelnytai paskelbta ir 2011 metų Lietuvos kultūros sostine", - rašoma Prezidentės sveikinime.

Prezidentė pasveikino Armėnijos vadovą Nacionalinės šventės proga

2011-05-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Armėnijos Respublikos Prezidentą Seržą Sargsijaną (Serzh Sargsyan) šalies Nacionalinės šventės - Respublikos dienos - proga.

Prezidentė pasveikino Azerbaidžano vadovą Nacionalinės šventės proga

2011-05-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Azerbaidžano Respublikos Prezidentą Ilhamą Alijevą (Ilham Aliyev) ir visus šalies piliečius Nacionalinės šventės - Respublikos įkūrimo metinių - proga.

JAV Prezidentas palaiko Lietuvos nuostatas dėl priešraketinės gynybos

2011-05-28

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Centrinės Europos vadovų susitikime su JAV Prezidentu Baracku Obama. Per darbo vakarienę Lietuvos vadovė savo pasisakyme pabrėžė, jog NATO priešraketinė gynyba turi apimti visas aljanso nares. Pasak Prezidentės, Lietuvai, esančiai strategiškai ypatingoje aljanso teritorijos riboje, yra itin svarbi NATO ir Rusijos santykių tema. Lietuvos vadovės teigimu, NATO Lisabonos viršūnių susitikime pasiektas susitarimas turi būti nekintamas ir netapti derybų su Rusija objektu.

Baltijos šalys tariasi dėl bendrų veiksmų saugumo ir energetikos srityse

2011-05-27

Lietuvos ambasadoje Varšuvoje Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Latvijos ir Estijos Prezidentus, kurie, kaip ir Lietuvos vadovė, dalyvauja Vidurio Europos vadovu susitikime. Trišaliame Baltijos šalių vadovų pokalbyje Prezidentė pabrėžė tolesnę Baltijos šalių bendradarbiavimo svarbą saugumo ir energetikos srityse.

Vidurio Europos lyderiai smerkia nacionalizmą

2011-05-27

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kalbėdama Vidurio Europos šalių vadovų susitikime Lenkijos sostinėje, augantį nacionalizmą ir branduolinės energetikos saugumo problemas įvardijo kaip rimtas grėsmes ekonomikos bei demokratijos plėtrai Europoje. "Ne vienas vadovas čia kalbėjo apie karingą nacionalizmą, kaip vieną svarbiausių kliūčių santykiams tarp Europos šalių sėkmingai plėtotis. Palaikau juos, nes nacionalizmo apraiškų esama net ir tarp Europos Sąjungos šalių narių santykių. Mano įsitikinimu, turime ieškoti, kas mus jungia, o ne skiria Europoje. Istorijos pamokos bei...

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53