Lietuvos Respublikos Prezidentė

Visa Lietuva palaiko krepšinio rinktinę

2011-08-31

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Panevėžio sporto arenoje stebėjo pirmąsias Lietuvos rinktinės varžybas 2011m. Europos vyrų krepšinio čempionate. Prieš šalies rinktinės varžybas su Didžiosios Britanijos atstovais Prezidentė pasveikino krepšininkus, sirgalius bei užsienio svečius, linkėdama uždegančių kovų ir garbingų pergalių. Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuvos rinktinės stiprybė - kovinga dvasia ir tautos palaikymas.

Saugi atominė energetika - visos tarptautinės bendruomenės atsakomybė

2011-08-31

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su klimato kaitos klausimus kuruojančia Europos Komisijos nare Connie Hedegaard. Prezidentė su eurokomisare kalbėjo apie pasirengimą deryboms dėl naujosios ES finansinės perspektyvos. Valstybės vadovės teigimu, Lietuvos interesas, jog naujoje finansinėje perspektyvoje būtų užtikrintas tinkamas finansavimas svarbiems Baltijos valstybių elektros ir dujų jungčių projektams, efektyvios ir konkurencingos energetikos sistemos funkcionavimui bei branduolinių jėgainių saugumui.

Prezidentė sveikina Kirgiziją Nepriklausomybės dvidešimtmečio proga

2011-08-31

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Kirgizijos Respublikos Prezidentę Rozą Otunbajevą ir visus šalies žmones Kirgizijos Nepriklausomybės dvidešimtmečio proga.

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Latvijoje

2011-08-31

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Latvijos Respublikoje Ričardui Degučiui. Susitikime Prezidentė pabrėžė, kad kaimyninė Latvija yra viena svarbiausių partnerių ne tik regione, bet ir Europos Sąjungoje ir NATO, todėl atviras šalių dialogas ir bendradarbiavimas įgyvendinant konkrečius projektus energetikos bei kitose srityse yra Lietuvos interesas.

Respublikos Prezidentė inicijuoja dviejų teisėjų atleidimą

2011-08-30

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Panevėžio apygardos teismo teisėjų Arnoldo Šukaičio ir Rimanto Savicko, kurio įgaliojimai šiuo metu sustabdyti, atleidimo iš teisėjo pareigų už teisėjo vardą žeminančius poelgius

Naujų mokslo metų prioritetai – lituanistinis švietimas, darželių tinklo plėtra ir tikslingas finansavimas

2011-08-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi aptarė, kaip šalies mokyklos pasirengusios naujiems mokslo metams ir kaip bus įgyvendinamas naujasis Švietimo įstatymas. Prezidentė teigiamai įvertino švietimo ir mokslo ministerijos parengtas priemones, padėsiančias sklandžiau įgyvendinti naują Švietimo įstatymą mokyklose tautinės mažumos kalba ir mišriose mokyklose. Siekiant stiprinti mokymą lietuvių kalba, šios mokyklos gaus 21 proc. didesnius krepšelius negu kitos mokyklos. Be to, jos bus...

Tegul tai būna vienybės ir garbingų pergalių šventė!

2011-08-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Europos vyrų krepšinio čempionato atidarymo iškilmėse prie Baltojo tilto. Prezidentė kartu su Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinio („FIBA Europe“) prezidentu Olafuru Rafnssonu paskelbė oficialią čempionato pradžią. Prezidentės teigimu, Lietuvoje prasideda didžiausia Europos krepšinio šventė, kurios šalis laukė daugiau nei 70 metų.

Prezidentė telefonu pasveikino antrai kadencijai išrinktą Estijos vadovą

2011-08-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu pasveikino antrai penkerių metų kadencijai išrinktą Estijos Prezidentą Toomą Hendriką Ilvesą. „Sveikinu laimėjus prezidento rinkimus. Estija yra artima Lietuvos partnerė ir draugė. Mus vienija bendra istorinė patirtis, bendri interesai ir siekiai. Kartu iškovojusios laisvę, artimos lietuvių ir estų tautos aktyviai dirba kartu, kad Baltijos jūros regionas taptų vienu sparčiausiai augančiu Europoje. Džiaugiuosi, kad galėsime toliau tęsti sėkmingą bendradarbiavimą", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės taurė – 80-metį švenčiančio ralio nugalėtojams

2011-08-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė S.Daukanto aikštėje pasveikino tradicinio ralio „Aplink Lietuvą" dalyvius, įveikusius 1023 kilometrų trasą. Jubiliejinio, 80-metį mininčio ralio nugalėtojams Liutaurui Paulauskui ir Viliui Strazdauskui šalies vadovė įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentės taurę. Lietuvos vadovė taip pat pasveikino jauniausią ralio dalyvį 11-metį Roką Gricių.

Ambicingi Islandijos energetiniai projektai – sektinas pavyzdys Lietuvai

2011-08-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Islandijos Ministre Pirmininke Johana Sigursdottir, aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, aktualius NATO klausimus, Islandijos eurointegracijos procesą. Susitikime daug kalbėta apie alternatyviąją energetiką. Prezidentės teigimu, jeigu Islandijos žmonės apsispręs siekti narystės ES, Lietuva pasirengusi padėti savo patirtimi ir žiniomis, o Lietuvai būtų labai naudinga Islandijos patirtis geoterminės energetikos srityje.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53