Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuva ir Prancūzija sutaria: reikia gerinti ES šalių teisinį bendradarbiavimą

2011-09-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje viešintį Prancūzijos Ministrą Pirmininką Francois Fillon. Lietuvos vadovė su Prancūzijos premjeru aptarė ekonominę situaciją Europoje, ES 2014-2020 metų finansinę perspektyvą, vieningos ES energetikos rinkos sukūrimą, branduolinių jėgainių saugos klausimus, taip pat būtinybę peržiūrėti Europos arešto orderio veikimo tvarką.

ES Rytų kaimynėms turi būti taikomi vienodi standartai

2011-09-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Varšuvoje vykusiame ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikime, kuriame buvo aptariamas tolesnis ES ir šešių ES Rytų partnerystės šalių - Gruzijos, Moldovos, Ukrainos, Baltarusijos, Armėnijos ir Azerbaidžano - bendradarbiavimas bei tolesni veiksmai, kaip paspartinti kaimyninių šalių reformas ir suartėjimą su ES.

Prezidentė dalyvauja ES Rytų Partnerystės viršūnių susitikime

2011-09-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien Varšuvoje dalyvauja Europos Sąjungos Rytų Partnerystės viršūnių susitikime, kuriame aptariamas tolesnis ES ir šešių Rytų kaimystės politikos šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos – bendradarbiavimas bei tolesni veiksmai, kaip paspartinti kaimyninių valstybių reformas ir suartėjimą su ES.

Profesionali ir moderni policija – saugi visuomenė

2011-09-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Kriminalistinių tyrimų centro Odorologinių tyrimų ir kinologijos valdyboje, kur susitiko su Policijos departamento ir šalies vyriausiųjų komisariatų vadovais bei pasveikino visus Lietuvos policijos pareigūnus Angelų sargų dienos proga. Susitikime buvo pristatytos Prezidentės įpareigojimu parengtos policijos sistemos pertvarkos kryptys, pagal kurias bus kuriama šiuolaikiška, moderni, efektyviai dirbanti, saugią aplinką užtikrinanti ir visuomenės lūkesčius pateisinanti policija.

Istorinė tiesa – pagarba žuvusiems už Tėvynę

2011-09-28

Tuskulėnų aukų atminimo dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rimties parko memorialiniame komplekse atidarė ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys". Pagerbdama KGB kalėjimo rūsiuose kankintus ir nužudytus Lietuvos patriotus, Prezidentė pabrėžė, kad kiekvienas lietuvis turi žinoti istorinę tiesą ir vertinti laisvę, už kurią sumokėta tokia skaudi kaina.

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Švedijoje

2011-09-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Švedijos Karalystėje Eitvydui Bajarūnui. Prezidentė pabrėžė, kad aktyvus regioninis bendradarbiavimas, geri ir stiprūs santykiai su Šiaurės valstybėmis yra viena pagrindinių Lietuvos užsienio politikos krypčių.

Naujos įstatymų pataisos greitesniam ir skaidresniam teismo procesui

2011-09-27

Šiandien Seime bus pristatomos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Administracinių bylų teisenos ir Konstitucinio Teismo įstatymų pataisos, kuriomis siekiama paspartinti bylų nagrinėjimą, padaryti teisminį procesą greitesnį, ekonomiškesnį ir paprastesnį. Taip pat teikiamas siūlymas atsisakyti nelanksčios Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų skaičiaus nustatymo tvarkos ir priimti nutarimą, kuriuo būtų sumažintas teisėjų skaičius Aukščiausiajame Teisme.

Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie svarbiausių tarptautinio saugumo klausimų sprendimo

2011-09-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo JT Generalinės asamblėjos 66-osios sesijos debatuose, kurių tema – „Tarpininkavimo vaidmuo sprendžiant tarptautinius konfliktus“. Pristatydama Lietuvos tarpininkavimo patirtį, Prezidentė pabrėžė, kad per 20 nepriklausomybės metų Lietuva tapo aktyvia tarptautinės bendruomenės nare, kuriai vis dažniau patikimos atsakingos pareigos ir sudėtingų globalių problemų sprendimas. Lietuva jau vadovavo Demokratijų bendrijoms, ESBO, o 2013 m. pirmininkaus ES.

Lietuva ragina nedelsiant griežtinti branduolinės saugos reikalavimus

2011-09-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke dalyvavo JT Generalinio Sekretoriaus Ban Ki-moono inicijuotame aukšto lygio renginyje branduolinės saugos klausimais. Kalbėdama susitikime, Prezidentė pristatė tarptautinei bendruomenei Lietuvos pasiūlymus dėl tarptautinių branduolinės saugos reikalavimų griežtinimo. Prezidentė pažymėjo, kad nauji branduoliniai projektai negali būti net svarstomi be išsamaus seisminės saugos ir poveikio aplinkai vertinimo, o streso testai turi tapti prievole ir planuojamoms statyti, ir jau veikiančioms atominėms elektrinėms.

Euroatlantinei Gruzijos integracijai reikia spartesnių reformų

2011-09-22

JT Generalinės Asamblėjos debatuose Niujorke dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė JT būstinėje susitiko su Gruzijos Prezidentu Michailu Saakašviliu. Šeštą kartą vykstančiame dvišaliame susitikime Prezidentai aptarė Gruzijoje vykstančias reformas, pasirengimą integracijai ES ir NATO, kitą savaitę Varšuvoje vyksiančio Rytų partnerystės viršūnių susitikimo bei 2012 m. numatomo NATO viršūnių susitikimo Čikagoje aktualijas.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53