Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl Jono Kubiliaus mirties

2011-10-31

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl iškilaus mokslininko, visuomenės veikėjo, buvusio Seimo nario, VU ilgamečio rektoriaus akademiko Jono Kubiliaus mirties.

Prezidentė D.Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Airijos Prezidentą

2011-10-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su pergale prezidento rinkimuose pasveikino išrinktąjį Airijos Prezidentą Michaelą D.Higginsą (Michael D. Higgins). „Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu sveikinu Jus pasiekus įtikinamą pergalę Airijos prezidento rinkimuose ir užsitikrinus šalies piliečių paramą. Nuoširdžiai linkiu visokeriopos sėkmės imantis naujų darbų bei užtikrinant Airijos gerovę, saugumą ir taiką. Taip pat linkiu ir tikiuosi, kad Jūsų vadovaujamos Airijos ir Lietuvos bendradarbiavimas bus konstruktyviai plėtojamas ir toliau", - rašoma Prezidentės...

Lietuvos ir Suomijos moterys – aktyvios savo valstybių kūrėjos

2011-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo ir sakė kalbą iškilmingame Suomijos nacionalinės moterų tarybos 100-ųjų metinių minėjime. Pasak Lietuvos vadovės, nors pažanga įteisinant ir įgyvendinant lyčių lygybę pasaulyje didžiulė: didėja moterų užimtumas, moterys aktyviai dalyvauja valstybės valdyme, versle ir visuomeniniame gyvenime; tačiau vis dar egzistuoja jų nelygybės ir saugumo problemos. Moterims už tą patį darbą mokamas mažesnis atlyginimas nei vyrams, jos patiria smurtą namuose ir nukenčia dėl visuomenėje vyraujančių pasenusių lyčių stereotipų.

Lietuvai svarbi Suomijos patirtis plėtojant energetiką

2011-10-29

Darbo vizito į Suomiją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su šios šalies Prezidente Tarja Halonen ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą, ES ekonomikos stabilumo klausimus bei apskeitė nuomonėmis dėl branduolinės saugos ir energetikos klausimų. Prezidentė pabrėžė, jog didžiulę patirtį atliekų perdirbimo, biokuro ir kitose alternatyviosios energetikos srityse sukaupusi Suomija yra puikus pavyzdys Lietuvai, kaip užtikrinti efektyvų energijos panaudojimą ir stiprinti šalies energetikos sektorių.

Vieningas Šiaurės ir Baltijos šalių regionas užtikrins ekonominį stabilumą ir energetinį saugumą

2011-10-29

Darbo vizito į Helsinkį išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Suomijos Prezidente Tarja Halonen aptarė Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo klausimus. Suomija šiais metais vadovauja aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimui, o Lietuva šį vadovavimą perima kitais metais. Lietuva, kitos Baltijos valstybės ir Skandinavijos šalys taip pat intensyviai bendradarbiauja gindamos regiono interesus ES, NATO, ESBO ir kitose tarptautinėse organizacijose.

Ekonomiškai stipri Europa – Lietuvos ir Danijos interesas

2011-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su naująja Danijos Ministre Pirmininke Helle Thorning - Schmidt aptarė dvišalius santykius, Europos ekonominę situaciją ir šią savaitę įvykusio ES vadovų susitikimo sprendimus dėl euro zonos skolų krizės, Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, energetinio saugumo klausimus.

Lietuvos ir Suomijos Prezidenčių susitikime - dėmesys alternatyviajai energetikai ir branduolinei saugai

2011-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, spalio 29 d., darbo vizito vyksta į Helsinkį, kur susitiks su Suomijos Prezidente Tarja Halonen ir sakys sveikinimo kalbą iškilmingame Suomijos nacionalinės moterų tarybos 100-ųjų metinių minėjime. Lietuvos ir Suomijos valstybių vadovės aptars dvišalius santykius, aktualius Šiaurės ir Baltijos regiono klausimus, šią savaitę įvykusio ES vadovų susitikimo sprendimus dėl euro zonos skolų krizės, galimybes stiprinti bendradarbiavimą alternatyviosios energetikos ir branduolinės saugos klausimais.

Prezidentė priėmė Naujosios Zelandijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2011-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Naujosios Zelandijos ambasadoriaus Peterio Howardo Ridingo skiriamuosius raštus. Prezidentė susitikime su naujuoju ambasadoriumi Lietuvai aptarė dvišalio bendradarbiavimo plėtros perspektyvas, ypač prekybos ir investicijų skatinimo srityje.

Prezidentė pasveikino Čekijos vadovą Nepriklausomybės dienos proga

2011-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Čekijos Respublikos Prezidentą Václavą Klausą Nepriklausomybės dienos proga. „Tikiuosi, kad pastaraisiais metais sustiprėjęs dialogas ir bendradarbiavimas tarp mūsų šalių leis pasiekti ne tik mums, bet ir visai Europai svarbių rezultatų", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Efektyvesniam vartotojų interesų gynimui - vieningas infrastruktūrų reguliavimas

2011-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo konferencijoje „Daugiasektorinis reguliavimas Lietuvoje - taip ar ne?", kurioje buvo aptarta infrastruktūrų reguliavimo reforma šalyje. Siekdami, kad būtų efektyviau ginamos vartotojų teisės ir interesai, užtikrinamas rinkos konkurencingumas, diskusijos dalyviai aptarė galimybes vietoj kelių atskirų institucijų, šiuo metu reglamentuojančių ir prižiūrinčių veiklą artimuose sektoriuose, įsteigti vieną jungtinę instituciją, kuriai būtų patikėta energetikos, vandens, susisiekimo ir elektroninių ryšių sektorių kontrolė.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53