Lietuvos Respublikos Prezidentė

Baltijos valstybes vienija nauji iššūkiai

2011-11-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė gruodžio 1 ir 2 dienomis dalyvaus Baltijos šalių Prezidentų susitikime Estijoje. Tradiciniame trišaliame susitikime Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentai aptars svarbiausius valstybių tikslus ir projektus, padėtį Europoje, bendradarbiavimą ES ir NATO.

Prezidentė priėmė pirmojo Tadžikistano ambasadoriaus Lietuvai skiriamuosius raštus

2011-11-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Tadžikistano ambasadoriaus Kozidavlato Koimdodovo skiriamuosius raštus. Susitikime su Tadžikistano ambasadoriumi buvo aptarti dvišaliai santykiai ir valstybių ekonominio bendradarbiavimo galimybės.

Prezidentė priėmė Nyderlandų ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2011-11-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Nyderlandų ambasadoriaus Kornelio Willemo Spaanso skiriamuosius raštus. Prezidentės teigimu, Lietuvos verslininkai iš visų užsienio šalių dažniausiai renkasi investuoti Nyderlanduose, o šios šalies verslininkai - vieni didžiausių investuotojų Lietuvoje, todėl svarbu ir toliau plėtoti bei skatinti dvišalius verslo ryšius.

Prezidentė pasirašė teisės aktus dėl griežtesnės bankų ir finansų rinkos priežiūros

2011-11-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė griežtesnei ir efektyvesnei finansų rinkos priežiūrai būtinus teisės aktus, kurie leis sustiprinti komercinių bankų priežiūrą ir sutelkti finansų rinkos priežiūros funkcijas (ir riziką ribojančios, ir finansinių paslaugų teikimo priežiūros) vienoje institucijoje – Lietuvos banke.

Lietuvoje atidaromas IT inovacijų centras Rytų Europai

2011-11-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bendradarbiavimo ir investicijų galimybes inovacijų srityje aptarė su informacinių technologijų milžinės - Kinijos bendrovės „Huawei" viceprezidentais Qu Wenchu ir Lu Yong. Šalies vadovė pabrėžė, jog prieš metus užsimezgęs sėkmingas bendradarbiavimas su „Huawei" jau duoda abipusiai naudingų rezultatų. Rytoj Lietuvoje steigiama bendra Vilniaus universiteto, telekomunikacijų bendrovės „Omnitel" ir „Huawei" informacinių technologijų tyrimų laboratorija taps inovacijų centru Baltijos šalims ir visai...

Inovatyvus verslas - konkurencingos Lietuvos pagrindas

2011-11-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino konkurso „Žinių ekonomikos įmonė 2011" ir „Sėkmingiausia jauna aukštųjų technologijų įmonė 2011" nugalėtojus. „Žinios ir naujos idėjos - pagrindas, leidžiantis sukurti aukštų technologijų įmonę ir užtikrinti sėkmingą jos darbą. Tačiau ne mažiau svarbu, kad inovacijos būtų operatyviai realizuojamos. Šiandieną vis daugiau lemia gebėjimas efektyviai panaudoti žinias ir inovacijas visose veiklos srityse", - sakė šalies vadovė.

Prezidentė pasveikino G.Dauguvietytę garbingo jubiliejaus proga

2011-11-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino režisierę, scenaristę, aktorę Galiną Dauguvietytę garbingo jubiliejaus proga.

„Knygų Kalėdos“ prasideda: Prezidentė kviečia skaityti ir dalintis

2011-11-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pusantro šimto Šiaulių krašto vaikų Prezidentūroje įžiebė pirmąją Kalėdų eglutę ir paskelbė nacionalinės akcijos „Knygų Kalėdos" pradžią. Akcija kviečia šalies žmones branginti knygą, skaityti ir dovanoti knygas vieni kitiems bei krašto bibliotekoms. Šventiniame renginyje vaikams pasakas skaitė Prezidentė ir garsūs Lietuvos žmonės.

Lietuviška spauda turi būti prieinama šalies gyventojams

2011-11-24

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengta ir Seime registruojama Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisa, kuria siūloma periodiniams spaudos leidiniams numatyti 9 procentų PVM tarifą. Prezidentės teigimu, spausdintas žodis ypač svarbus kuriant pilietišką, informuotą, analizuojančią ir demokratišką visuomenę. Tačiau dėl finansinių sunkumų prastėja spaudos leidinių kokybė, mažėja pasitikėjimas spausdintu žodžiu, kyla grėsmė šalies žiniasklaidos nepriklausomumui, spaudos leidiniai darosi neįperkami šalies gyventojams. Pasak Prezidentės, tai blogas...

Lietuvos kariuomenės dienos proga Prezidentė įteikė Valstybės apdovanojimus

2011-11-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos kariuomenės dienos proga už nuopelnus krašto apsaugai Vyčio Kryžiaus ordino medaliais apdovanojo Lietuvos kariuomenės karininkus.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53