Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė pasveikino aktorių R. Adomaitį jubiliejaus proga

2012-01-31

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino aktorių Regimantą Adomaitį 75-erių metų jubiliejaus proga. „Daugiau nei 50 metų gyventi teatru, tikėti juo ir visa širdimi atsiduoti aktorystei - Jūsų kūrybos braižas ir išskirtinio meistriškumo ženklas. Scenoje išsiskleidžiantis Jūsų talentas užburia ir į kuriamą pasaulį įtraukia daugybę žmonių - jiems esate ir visada būsite Lietuvos teatro ir kino legenda", - sakoma sveikinime.

Nauja Europos sutartis – įpareigojimas atsakingai tvarkyti šalies finansus

2012-01-30

Belgijos sostinėje į neformalią Europos Vadovų Tarybą susirinkę ES valstybių lyderiai pritarė parengtai Ekonominio stabilumo ir finansinės drausmės sutarčiai, kuri įpareigos euro zonos nares laikytis griežtos fiskalinės drausmės ir vykdyti atsakingą valstybės ekonominę politiką. Prie naujos sutarties ketina prisijungti visos Europos Sąjungos šalys, išskyrus Jungtinę Karalystę ir Čekiją.

Lietuvos vadovė pareiškė užuojautą Italijai dėl buvusio šalies Prezidento Oscaro Luigi Scalfaro mirties

2012-01-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Italijos Respublikos Prezidentui Giorgio Napolitano ir visiems šalies žmonėms dėl Prezidento Oscaro Luigi Scalfaro mirties.

Finansinės drausmės sutartis naudinga visoms ES šalims

2012-01-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien Briuselyje dalyvauja neformaliame Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Susitikime turėtų būti pritarta Europos fiskalinės drausmės sutarčiai. Taip pat bus svarstomos priemonės Europos ekonomikos augimui ir užimtumui skatinti. Prezidentės teigimu, naujoji finansinės drausmės sutartis yra naudinga visai Europos Sąjungai, nes įves privalomą nuostatą, jog šalies biudžetas turi būti subalansuotas arba perviršinis. Šią nuostatą euro zonos narės ir prie sutarties prisijungusios kitos ES valstybės privalės įteisinti savo...

Danijos pirmininkavimo ES prioritetai atitinka Lietuvos interesus

2012-01-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su nepaprastuoju ir įgaliotuoju Danijos ambasadoriumi Jorgenu Molde apsilankė Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Čia Danijos pirmininkavimo Europos Sąjungos pradžiai paminėti buvo rodomas šios šalies choreografo Johano Kobborgo pastatytas baletas „Silfidė".

Prezidentė Briuselyje dalyvaus Europos Vadovų Tarybos susitikime

2012-01-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sausio 30 d. Briuselyje dalyvaus neformaliame Europos Vadovų Tarybos susitikime. Susitikime bus aptarta rengiama Europos fiskalinės drausmės sutartis ir priemonės Europos ekonominiam augimui bei užimtumui skatinti. Naujai rengiama sutartis, kurioje numatomas griežtesnis finansinės drausmės reikalavimų laikymasis, tikimasi, padės greičiau įveikti užsitęsusią euro zonos skolų krizę.

Prezidentė JAV mokslininkui įteikė valstybinį apdovanojimą

2012-01-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordino ,,Už nuopelnus Lietuvai" karininko kryžiumi apdovanojo JAV mokslininką Antony Barry Polonsky. Apdovanojimas suteiktas už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

Prezidentė pasveikino savo mokytoją jubiliejaus proga

2012-01-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė sostinės S. Nėries gimnazijoje, kurią yra baigusi, ir pasveikino savo anglų kalbos mokytoją Stefaniją Kasiulaitienę 70-ojo jubiliejaus proga. „Prieš daugelį metų Jūsų išugdytos vertybės ir žinių siekis lydi mane ir dabar. Esate asmenybė, kuri įkvepia, mokytoja, kurios pamokos visą gyvenimą išliko atminty ir tapo pagrindu tolesniems darbams", - sakė šalies vadovė.

Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl penkių Kauno teisėjų atleidimo

2012-01-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretus, kuriais kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl penkių Kauno teisėjų atleidimo. Kauno miesto apylinkės teismo teisėją Almantą Lisauską iš pareigų siūloma atleisti dėl teisėjo vardo pažeminimo. Įtariama, kad teisėjas pažeidė teisingumo, nešališkumo ir nepriklausomumo principus, darydamas įtaką muitinės pareigūnams ir savo kolegai.

Prezidentė pasveikino Indijos vadovę Respublikos dienos proga

2012-01-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Indijos Respublikos Prezidentę Pratibhą Devisingh Patil šalies nacionalinės šventės – Respublikos dienos – proga.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53