Lietuvos Respublikos Prezidentė

EK siūlomas ES paramos skirstymo principas netenkina Lietuvos

2012-03-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisijos nariu Johannesu Hahnu, atsakingu už ES regioninę politiką. Susitikime aptartas pasirengimas deryboms dėl ES finansinės perspektyvos 2014 - 2020 ir Europos sanglaudos politika.

NATO – saugios Lietuvos ateities ir gerovės garantija

2012-03-29

Minint aštuntąsias Lietuvos narystės NATO metines Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad NATO yra mūsų šalies saugumo ir gerovės garantas. „Narystė NATO – tai garantija, kad laisvoje Lietuvoje gyvensime taikiai ir saugiai. Mūsų Tėvynė bus ginama ir apginta. Per aštuonis metus pasiekėme daug – turime gynybos planus, Baltijos valstybių oro erdvę toliau saugos NATO naikintuvai, o Lietuva vertinama kaip lygiavertė ir patikima aljanso partnerė, gebanti vykdyti sudėtingas užduotis“, - pabrėžia Prezidentė.

Lietuva prisidės prie kovos su branduolinių medžiagų kontrabanda

2012-03-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pietų Korėjoje vykstančiame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime, kuriame aptariamos priemonės ir iniciatyvos branduoliniam saugumui stiprinti, pristatė praktinį Lietuvos indėlį kovojant su branduolinių medžiagų kontrabanda. Palaikant JAV iniciatyvą sukurti Branduolinio saugumo kompetencijos centrų tinklą, toks centras dar šiemet bus įsteigtas ir Lietuvoje. Bendradarbiaujant su JAV ir kitais partneriais VSAT Pasieniečių mokykloje Medininkuose įkurtame Branduolinio saugumo kompetencijos centre vyks mokymai, bus rengiami kovos su branduolinių...

Vienodi ir griežti saugos standartai – visoms pasaulio AE

2012-03-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seule vykstančio Branduolinio saugumo viršūnių susitikimo plenarinėje sesijoje, kurioje aptariamos priemonės branduolinių medžiagų naudojimo saugumui ir atominių jėgainių saugai užtikrinti, pabrėžė, kad atsparumo testai nepalankiausiomis sąlygomis turi būti privalomi visoms – ir jau veikiančioms, ir naujai statomoms atominėms elektrinėms. Tai, pasak Prezidentės, būtina sąlyga pasitikėjimui branduoline energetika.

Lietuvoje kuriamam Branduolinio saugumo centrui – TATENA parama

2012-03-26

Pietų Korėjos sostinėje Seule surengtame viršūnių susitikime branduolinio saugumo klausimais dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) generaliniu direktoriumi Jukija Amano (Yukiya Amano) aptarė Lietuvos iniciatyvą kurti Branduolinio saugumo centrą ir jo bendradarbiavimo galimybes su TATENA.

Lietuvos kaimynystėje planuojamų AE saugai – tarptautinis dėmesys

2012-03-26

Pietų Korėjos sostinėje Seule vykstančiame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) generaliniu direktoriumi Jukija Amano (Yukiya Amano). Valstybės vadovės teigimu, branduolinė sauga Lietuvai yra viena prioritetinių sričių. Lietuva vykdo visus saugos reikalavimus tiek uždaromoje Ignalinos AE, tiek planuojamoje statyti Visagino AE.

Prezidentūroje atgimė gražiausios Velykų tradicijos

2012-03-25

Sekmadienio popietę Prezidentūra Lietuvos žmones ir šalies svečius pakvietė į atvirą, kartu su Vilniaus etninės kultūros centru organizuotą renginį „Velykų belaukiant...“. Artėjančių Velykų nuotaiką kūrė rašytojai, tautodailininkai ir muzikantai. Visi apsilankiusieji šventėje turėjo galimybę ne tik daugiau sužinoti apie Velykų tradicijas, bet ir paklausyti lietuvių liaudies dainų. Šventės svečiai entuziastingai mokėsi rišti verbas, marginti kiaušinius vašku ir žaisti senuosius lietuviškus žaidimus.

Prezidentė su pasaulio vadovais aptaria branduolinio saugumo klausimus

2012-03-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Pietų Korėjos sostinėje Seule surengtame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime. 53 valstybių vadovai ir tarptautinių organizacijų (TATENA, JT, ES, Interpolas) atstovai diskutuoja, kaip sutelktomis pastangomis užtikrinti branduolinį saugumą, kad pasaulyje plačiai naudojamos branduolinės medžiagos nepatektų į kontrabandininkų ir teroristų rankas.

Prievarta vaiko atžvilgiu netoleruotina

2012-03-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsakydama į judėjimo „Drąsiaus kelias" kreipimąsi, pabrėžė, kad ginti vaiko interesus ir užtikrinti jo teisių apsaugą yra mūsų pareiga, kuri jokiu būdu negali būti paminta.

Viešieji pirkimai privalomi visiems

2012-03-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino pakartotiniam Seimo svarstymui Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kuriomis numatomos viešųjų pirkimų išimtys politinėms partijoms. Šalies vadovės teigimu, priimtos pataisos pažeistų Europos Parlamento ir Tarybos priimtą direktyvą, todėl sukeltų grėsmę Lietuvai susilaukti rimtų Europos Sąjungos institucijų sankcijų.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53