Lietuvos Respublikos Prezidentė

Seimui ratifikuoti teikiama ES fiskalinės drausmės sutartis

2012-05-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Seimui teikia ratifikuoti Europos sutartį dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje. Lietuva ir dar 24 Europos Sąjungos valstybės finansinės drausmės sutartį pasirašė šių metų kovo 2 d. Briuselyje. Pasak Prezidentės, sutartis yra naudinga Lietuvai, nes įpareigoja laikytis griežtos finansinės drausmės ir vykdyti atsakingą ekonominę politiką.

Lietuva ir Malta stiprins dvišalius ryšius ir bendradarbiavimą ES

2012-05-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Maltos Respublikos Prezidentu George Abela. Tai pirmasis abiejų valstybių vadovų aukščiausio lygio susitikimas per 18 metų nuo diplomatinių santykių pradžios. Valstybių vadovai aptarė dvišalių santykių stiprinimo galimybes, aktualius bendradarbiavimo ES klausimus ir derybas dėl naujosios ES finansinės perspektyvos. Šalies vadovė pabrėžė, jog prieš aštuonerius metus kartu į ES įstojusios Lietuva ir Malta turi daug bendrų europinių interesų, kurių įgyvendinimo sieks bendromis...

Prezidentė susitiks su Maltos Prezidentu

2012-05-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, gegužės 29 d., susitiks su valstybinio vizito į Lietuvą atvykstančiu Maltos Respublikos Prezidentu George Abela. Tai pirmasis abiejų valstybių vadovų aukščiausio lygio susitikimas per 18 metų nuo Lietuvos ir Maltos diplomatinių santykių užmezgimo pradžios.

Prezidentė susitiko su ES Bendrojo Teismo pirmininku

2012-05-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Sąjungos Bendrojo Teismo pirmininku Marcu Jaegeriu ir teisėju Vilenu Vadapalu ir aptarė Europos Sąjungos Teisingumo Teismo reformą, kuria siekiama efektyvinti Teismo darbą. Susitikimo metu taip pat buvo aptarta aktuali Teismo praktika ir joje išryškėjusios Europos integracijos problemos, susijusios su krizės poveikiu konkurencijos, valstybės pagalbos ir kitoms valstybių ekonomikai reikšmingoms byloms.

Daina sustiprina ir įkvepia naujiems darbams

2012-05-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė" 2012 laureatų apdovanojimo ceremonijoje. „Visi, nuo mažiausio iki didžiausio, gimėme su daina, gyvenome su daina, kovojome su daina. Džiaugiuosi, kad randame vis gražesnių dainų ir talentų. Linkiu, kad su daina išgyventume visus sunkumus ir kurtume gražesnę Lietuvą", - sveikindama laureatus sakė šalies vadovė.

Vaikai - geriausi tradicijų puoselėtojai

2012-05-27

Tęsiant atvirų erdvių renginius Lietuvos Respublikos Prezidentūros vidiniame kieme šurmuliavo vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Saulytė". „Jaunimas - tradicijos tęstinumo garantas. Daugybė dalyvaujančių, šokančių, grojančių ir dainuojančių jaunų žmonių - geriausias įrodymas, kad tėvų dainos, šokiai bei papročiai jau tapo Jūsų savastimi", - sveikinime „Saulytei" pabrėžia Prezidentė.

Prezidentė pasveikino penkiakovininkę L. Asadauskaitę laimėjus pasaulio taurę

2012-05-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino penkiakovininkę Laurą Asadauskaitę Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės varžybų moterų finale užėmus pirmą vietą. Pasak šalies vadovės, šis apdovanojimas ne tik įvertina sportininkę, bet ir pagerbia visą Lietuvą: „Pasaulis mus žino, nes savo laimėjimais garsinate mūsų šalį", - sakoma Prezidentės sveikinime.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl baleto solisto H. Kunavičiaus mirties

2012-05-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl baleto solisto Henriko Kunavičiaus mirties. „Netekome ilgamečio baleto puoselėtojo Henriko Kunavičiaus. Šį iškilų menininką ateinančioms Lietuvos kartoms primins jo svarus kūrybinis palikimas. Daugybė įsimintinų stiprių darbų didžiojoje baleto scenoje, ypač reikšmingi pagrindiniai vaidmenys lietuvių kūrėjų baleto spektakliuose ir premjerose visiems laikams įamžino Henriko Kunavičiaus talentą, kurio šviesa negęsta ir šiandien", - rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Tvirta Lietuvos ir Švedijos partnerystė svarbi regiono plėtrai

2012-05-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Švedijos parlamento (Rikstago) delegacija ir aptarė dvišalius santykius, Šiaurės ir Baltijos šalių regioninį bendradarbiavimą, ekonominę padėtį Europoje. „Švedija – ilgalaikė ir patikima Lietuvos partnerė, didžiausia investuotoja šalyje. Tvirti dvišaliai ryšiai rodo, kokį didžiulį augimo potencialą turime visame Baltijos jūros regione. Siekdami bendrų interesų ekonomikos, energetikos, aplinkosaugos, saugumo ir gynybos srityse, užtikrinsime viso regiono pažangą“, –...

Prezidentūros kiemelyje - vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Saulytė"

2012-05-25

Tęsdama atvirų erdvių renginius, Lietuvos Respublikos Prezidentūra šį sekmadienį, gegužės 27 d., 11 val. kviečia visus į vaikų ir jaunimo folkloro šventę „Saulytė". Dvidešimtą gimtadienį minintis projektas „Saulytė" yra vienas iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamo tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai" renginių.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53