Lietuvos Respublikos Prezidentė

ES pritarė ekonomikos augimo paktui

2012-06-29

Briuselyje susirinkę ES šalių vadovai pritarė Ekonomikos augimo paktui („Compact for Growth and Jobs“), kuriame numatomos priemonės, kaip skatinti Europos ekonomikos augimą ir naujų darbo vietų kūrimą. Europos Vadovų Tarybos posėdyje taip pat patvirtintos konkrečios priemonės kiekvienai ES narei, kaip ši galėtų stiprinti savo ekonomiką.

Prezidentė pasveikino sprinterę L. Grinčikaitę iškovojus Europos bronzą

2012-06-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sprinterę Liną Grinčikaitę Europos lengvosios atletikos čempionate Suomijoje iškovojus garbingą bronzos medalį.

Teisingesnis ES paramos paskirstymas – bendras Baltijos šalių interesas

2012-06-29

Europos Vadovų Taryboje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisijos Pirmininku Žozė Manueliu Barozu. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Latvijos Ministras Pirmininkas Valdis Dombrovskis ir Estijos Premjeras Andrusas Ansipas, pristatyti Baltijos šalių derybų dėl naujosios ES finansinės perspektyvos prioritetai.

Europos Vadovų posėdyje – ES ateičiai svarbūs sprendimai

2012-06-28

Europos Vadovų Tarybos posėdyje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog globalios ekonomikos vystymosi tempai diktuoja būtinybę stiprinti ES ekonominę ir politinę integraciją. Briuselyje susirinkę ES valstybių ir vyriausybių vadovai ieško išeičių, kaip spręsti ekonominio sunkmečio problemas ir paskatinti Europos ekonomikos augimą.

Europos Sąjungos vadovai ieškos išeičių

2012-06-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvaus Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Briuselyje susirinkę ES šalių vadovai svarstys, kaip spręsti Europos ekonomines problemas, ir aptars priemones ekonomikos augimui skatinti. „ES nespėja atremti globalių finansinių iššūkių ir priimti būtinų sprendimų sunkmečiui įveikti. Europai atėjo metas apsispręsti, ar gilinti ES ekonominę ir politinę integraciją, ar rizikuoti euro zonos ateitimi. Uždelsus ir laiku nepriėmus būtinų sprendimų, skaudžias ekonomines pasekmes gali patirti visos ES narės“, – sakė...

Energetinis šalies savarankiškumas – visų politikų atsakomybė

2012-06-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Branduolinės (atominės) elektrinės, Koncesijos suteikimo ir Lietuvos Respublikos esminių turtinių įsipareigojimų prisiėmimo Visagino atominės elektrinės projekte įstatymus, taip pat Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymą bei lydimuosius įstatymus.

Prezidentė pasveikino rašytoją K. Sają jubiliejaus proga

2012-06-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino rašytoją Kazį Sają iškilaus 80-ojo jubiliejaus proga. Prezidentės teigimu, jau šešiasdešimtmetį skaičiuojantis rašytojo kūrybos kelias tapo neatsiejama lietuvių literatūros, kultūros ir visuomeninio gyvenimo dalimi.

Prezidentė pasveikino aktorę G. Balandytę 75-mečio proga

2012-06-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino aktorę Gražiną Balandytę garbingo 75-ojo jubiliejaus proga. „Kiekvieni metai, nuo pat 1958-ųjų, kai pradėjote dirbti Kauno dramos teatre, papildydavo Jūsų kūrybinę biografiją nauju įsimintinu vaidmeniu. Tai liudija neblėstančią ištikimybę aktorystės menui ir iškilių Lietuvos režisierių pagarbą Jūsų talentui ir profesiniam meistriškumui“, - sakoma sveikinime.

Prezidentė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Kauno apygardos teismo teisėjos N. Venckienės atleidimo

2012-06-27

Gavusi Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės prašymą atleisti iš pareigų savo noru Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo dėl teisėjos atleidimo iš pareigų.

Prezidentė palaiko PVM lengvatą spaudai ir neįgaliesiems

2012-06-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė palaiko ir pati inicijavo PVM sumažinimą periodiniams spaudos leidiniams, nes mažėjantis lietuviškų spaudinių prieinamumas ir prastėjanti visuomenės informavimo kokybė, ypač regionuose, kelia grėsmę demokratijai ir visuomenės raidai. Šalies vadovė pritaria ir PVM lengvatai neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms ir jų remontui. Tačiau taikyti lengvatinio PVM tarifo visuomeninio transporto bilietams valstybė, pasak Prezidentės, kol kas nėra pajėgi.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53