Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentūros kieme grojo kariuomenės orkestras

2012-09-30

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, tęsiant atvirų erdvių renginius, vilniečiams ir miesto svečiams grojo Lietuvos kariuomenės orkestras. Majoro Egidijaus Ališausko vadovaujamas Lietuvos kariuomenės orkestras atliko Lietuvos ir pasaulio kompozitorių populiarią orkestrinę, originalią šiuolaikinę muziką bei klasikinių kūrinių aranžuotes.

Už saugesnį pasaulį atsakingos visos šalys

2012-09-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, baigdama darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose, apsilankė ir padėjo gėlių prie memorialo Rugsėjo 11-osios teroro akto aukoms pagerbti. Šalies vadovė pabrėžė, jog ši vieta simbolizuoja visų karų, genocido ir teroro aukų atmintį. Tokie memorialai ir įvykiai, pasak Prezidentės, apjungia tautas kovai su terorizmu ir nusikaltimais žmoniškumui.

Lietuva remia Moldovos energetinio savarankiškumo ir eurointegracijos siekius

2012-09-27

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose Niujorke dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Moldovos Prezidentu Nicolae Timofti. Prezidentai aptarė Moldovos eurointegracijos procesą bei šalių energetinio savarankiškumo užsitikrinimo galimybes. Pasak šalies vadovės, Europoje Moldova vertinama kaip didžiausią pažangą tarp rytinių ES kaimynių padariusi šalis. Prezidentės teigimu, tik išlaikydama europinių reformų tempą Moldova galės sėkmingai užbaigti derybas dėl Asociacijos ir Laisvos prekybos sutarties bei vizų režimo liberalizavimo....

Energetinių konfliktų prevencija - tarptautinės bendruomenės pareiga

2012-09-26

Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė tarptautinę bendruomenę užkirsti kelią naudoti energetiką kaip politinį ar ekonominį šantažo įrankį. Jungtinių Tautų debatuose, kuriuose pasaulio lyderiai aptarė taikius konfliktų reguliavimo būdus, Lietuvos vadovė pabrėžė, kad netolygus energetinių išteklių pasiskirstymas pasaulyje išlieka labai svarbia šiuolaikinių konfliktų priežastimi.

Lietuvos ir Latvijos Prezidentai Niujorke paminėjo Baltų vienybės dieną

2012-09-25

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose Niujorke dalyvaujantys Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Latvijos Prezidentas Andris Bėrzinis kartu paminėjo Baltų vienybės dieną ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus bei svarbiausius projektus. „Lietuviai ir latviai - vienintelės išlikusios baltų tautos, todėl mūsų pareiga išsaugoti baltišką tapatybę, kalbas ir kultūrą. Turime kartu ginti savo interesus. Tryliktame amžiuje suvienijome jėgas Saulės mūšyje, dabar turime drauge kovoti dėl energetinio savarankiškumo ir savo žmonių...

Prezidentė Niujorke dalyvaus JT Generalinėje Asamblėjoje

2012-09-24

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke dalyvaus 67-ojoje Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos bendrųjų debatų sesijoje. Šiemet pasaulio lyderiai diskutuos, kaip taikiomis priemonėmis spręsti tarptautinius nesutarimus. Lietuvos vadovė pabrėžia, kad energetika yra viena iš pagrindinių šiuolaikinių konfliktų priežasčių, ir Niujorke ragins tarptautinę bendruomenę skirti ypatingą dėmesį energetinių konfliktų prevencijai.

A.M.Brazauskas – dešimtmečių Lietuvos istorija

2012-09-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė minint Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 80-ąsias gimimo metines pabrėžė, kad A.M.Brazauskas - dešimtmečių Lietuvos istorija. „A. M. Brazauskas į istoriją įėjo kaip pirmasis Lietuvos Respublikos Prezidentas po nepriklausomybės atgavimo. Jo svarų indėlį įtvirtinant prieš 20 metų Lietuvos žmonių priimtas Konstitucijos nuostatas ir Lietuvai žengiant pirmuosius žingsnius į NATO ir Europos Sąjungą jaučiame iki šiol", - teigė Prezidentė.

Prezidentė profesoriui D. Katkui įteikė valstybinį apdovanojimą

2012-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė profesorių D. Katkų už Lietuvos vardo garsinimą ir ypatingus nuopelnus šalies kultūros, meno ir švietimo srityse apdovanojo ordino „Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro kryžiumi. Vilniaus rotušėje vykusiame Lietuvos nacionalinės premijos laureato profesoriaus Donato Katkaus jubiliejiniame kūrybos vakare šalies vadovė muzikologą pasveikino 70-mečio proga.

Žūvančiųjų gelbėtojai – žmogiškumo pavyzdys

2012-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo 54 asmenis, kurie, nepaisydami mirtino pavojaus sau ir šeimai, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus nuo nacių genocido. „Turime neleisti pamiršti juodųjų istorijos tarpsnių, virtusių tragiškomis netektimis žydų tautai ir visai Lietuvai", - kalbėjo Prezidentė.

Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Nyderlanduose

2012-09-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Nyderlanduose Dariui Jonui Semaškai. Pasak šalies vadovės, Nyderlandai yra svarbus Lietuvos ekonominis partneris, užimantis 4-tą vietą pagal prekybos apimtis ir 5-tą vietą pagal investicijas Lietuvoje.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53