Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė siūlo Seimui skubias priemones kovai su rinkėjų papirkinėjimu

2012-10-31

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir šiandien skubos tvarka Seimui teikiamos Baudžiamojo kodekso, Kriminalinės žvalgybos, Seimo rinkimų ir Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymų pataisos. Prezidentė šiomis pataisomis siūlo griežtinti baudžiamąją atsakomybę už rinkėjų papirkinėjimą ir sudaryti galimybę šalinti iš rinkimų nesąžiningai konkuruojančius politikus bei partijas.

Prezidentė pasveikino Turkijos vadovą nacionalinės šventės proga

2012-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Turkijos Respublikos Prezidentą Abdullah Gülą nacionalinės šventės - Respublikos paskelbimo dienos - proga. „Turkija visada vaidino nepaprastai svarbų vaidmenį, užtikrindama Artimųjų Rytų regiono saugumą ir stabilumą. Turkijos pastangos ir indėlis išlieka nepaprastai svarbūs ir šiandien, todėl noriu palinkėti Jums daug ištvermės ir stiprybės siekiant taikios regiono raidos", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Nauja Vyriausybė - be teisiamųjų suole esančios partijos

2012-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjo konsultacijas su daugiausiai Seimo rinkimuose mandatų iškovojusių partijų lyderiais. Derybas dėl koalicijų formavimo pradedantiems politikams šalies vadovė iškėlė sąlygą - Vyriausybės formavime negali dalyvauti teisiamųjų suole esanti partija. „Vyriausybės formavime negali dalyvauti partija, kuri įtariama rinkimuose padariusi daugiausiai šiurkščių pažeidimų, įtariama dėl juodosios buhalterijos ir neskaidrios veiklos ir kurios partijos lyderiai yra kaltinamieji baudžiamojoje byloje. Todėl palaikysiu tik tą...

Prezidentė pradeda porinkimines konsultacijas

2012-10-29

Pasibaigus antrajam Seimo rinkimų turui Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda konsultacijas dėl naujos Vyriausybės formavimo. Šiandien, kaip ir kiekvieną pirmadienį, 8.00 val. šalies vadovė susitiks su Ministru Pirmininku, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovu Andriumi Kubiliumi, 10.00 val. Prezidentė priims Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininką Algirdą Butkevičių.

Prezidentė siūlo griežtinti atsakomybę už rinkimų pažeidimus

2012-10-29

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir skubos tvarka Seimui teikiamos Baudžiamojo kodekso, Kriminalinės žvalgybos, Seimo rinkimų ir Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymų pataisos. Jų tikslas - griežtinti baudžiamąją atsakomybę už rinkėjų papirkinėjimą ir sudaryti galimybę šalinti iš rinkimų nesąžiningai konkuruojančius politikus bei partijas.

Prezidentė pasveikino Čekijos vadovą Nepriklausomybės dienos proga

2012-10-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Čekijos Respublikos Prezidentą Václavą Klausą Nepriklausomybės dienos proga „Linkiu laimės ir klestėjimo visiems Čekijos žmonėms, o mūsų šalims - efektyvaus bendradarbiavimo ginant bendrus saugumo, ekonominius ir energetinius interesus tarptautinėje erdvėje", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Prezidentė pasveikino Austrijos vadovą nacionalinės dienos proga

2012-10-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Austrijos Respublikos Prezidentą Heinzą Fischerį Nacionalinės dienos proga. „Tikiuosi, kad artėjantis Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai 2013 metų antrąjį pusmetį sustiprins mūsų dialogą mums aktualiais Europos Sąjungos ir tarptautinės politikos klausimais, o mūsų praktinius ryšius praturtins naujos iniciatyvos abiem šalims svarbiose verslo, ekonominio bendradarbiavimo ir kitose srityse", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Konstitucinio Teismo išvada įpareigoja skaidrinti rinkimų sistemą

2012-10-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vertindama Konstitucinio Teismo išvadą dėl precedento neturinčio Seimo rinkimų atvejo Zarasų - Visagino vienmandatėje rinkimų apygardoje, teigia, kad sąžiningi rinkimai - pamatinė demokratijos sąlyga, todėl būtina imtis neatidėliotinų priemonių rinkimų skaidrumui užtikrinti. „Konstitucinio Teismo išaiškinimai, išryškinę Seimo rinkimų įstatymo ydas, yra labai svarbūs tolesniam demokratinės visuomenės ir teisinės valstybės kūrimui. Būtina nedelsiant teisinėmis priemonėmis užkirsti kelią įžūliam rinkėjų papirkinėjimui ir...

Pagarba Konstitucijai – pagarba valstybei

2012-10-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Konstitucijos dienos 20-mečio minėjimo dalyvius. Šalies vadovė pabrėžė, kad nors jau du dešimtmečius Lietuva gyvena pagal Konstituciją, tačiau ne visi išmoko gerbti pagrindinį šalies įstatymą.

Konstitucijos egzaminas - pilietinės brandos įrodymas

2012-10-25

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, apdovanodama Konstitucijos egzamino nugalėtojus teigė, kad vis didėjantis pagrindiniu šalies įstatymu besidominčių žmonių skaičius rodo, kad tampame pilietiškai brandžia visuomene, kuriai rūpi, kokioje valstybėje gyvename.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53