Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės Naujųjų metų sveikinimas šalies žmonėms

2013-12-31

Mieli Lietuvos žmonės, praėjusius metus galime pavadinti išskirtiniais metais visai mūsų valstybei. Kai drąsiai ėmėmės atsakomybės už Lietuvos ir Europos likimą. Mūsų pastangos sulaukė įvertinimo – pasaulis pasitiki Lietuva. Tikiu, kad tai sustiprino ir mūsų pačių pasitikėjimą savimi ir valstybe. Ateinančiais metais dar labiau stenkimės, kad Lietuva stiprėtų. Kad kiekvienas žmogus jaustų prasmę kurdamas savo ir kartu – visos Lietuvos ateitį. Linkiu mums visiems didžiuotis tuo, kas esame. Drąsiai priimkime iššūkius, kurie augina, brandina ir veda į priekį. Nes...

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl tragiškų įvykių Rusijoje

2013-12-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl tragiškų įvykių Rusijoje. "Šią sunkią akimirką linkiu stiprybės ir ištvermės žuvusiųjų artimiesiems ir visiems nukentėjusiems", - sakoma Prezidentės užuojautoje.

Pirmininkavimas ES Tarybai parodė valstybės brandą

2013-12-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos organizuotame Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai baigiamajame renginyje. Prezidentė pabrėžė, jog pirmininkavimas ES Tarybai parodė valstybės brandą. Lietuva sėkmingai įvykdė jai patikėtas užduotis ir pateisino visos Europos Sąjungos pasitikėjimą. Pasiekti kertiniai susitarimai ES finansiniam, ekonominiam, energetiniam saugumui užtikrinti ir padėti pagrindai patikimai, augančiai bei atvirai Europai.

Lietuvos stiprybei svarbus tikinčiųjų bendruomenių indėlis

2013-12-30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su tradicinių krikščioniškųjų religinių bendruomenių vadovais. Susitikime kalbėta apie kalėdinio laikotarpio svarbą Lietuvos tikintiesiems, religijos vaidmenį telkiant tautą, puoselėjant vertybes, ugdant atsparumą blogiems įpročiams. Aptartas valstybės ir religinių bendruomenių bendradarbiavimas švietimo, paveldo išsaugojimo ir socialinėse srityse. Taip pat kalbėta apie Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai, šalies vardo garsinimą.

Prezidentė pareiškė užuojautą dėl Lietuvos kariuomenės orkestro įkūrėjo J. Jonušo mirties

2013-12-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestro įkūrėjo, ilgamečio vadovo ir dirigento Justino Jonušo mirties. J. Jonušas buvo ilgametis Lietuvos dainų švenčių dirigentas, įvairių Lietuvos pučiamųjų orkestrų įkūrėjas.

Prezidentė pasirašė 2014 metų valstybės biudžetą

2013-12-27

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė 2014 metų valstybės biudžeto, kitų metų Socialinio draudimo fondo („Sodros") ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų įstatymus. Patvirtintas kitų metų valstybės biudžetas atitinka atsakingos finansų politikos uždavinius, užtikrina tolygų ekonomikos vystymąsi ir augimą, investicijų skatinimą.

Prezidentė pasveikino Estijos Prezidentą 60-ojo jubiliejaus proga

2013-12-26

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Estijos Prezidentą Toomą Hendriką Ilvesą 60 - ojo jubiliejus proga. Prezidentė Estijos vadovui palinkėjo laimės, sveikatos ir tos pačios neblėstančios kūrybinės energijos bei užsidegimo, su kuriuo Toomas Hendrikas Ilvesas jau daugiau nei dvidešimt metų dirba savo šalies ir žmonių labui.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas šalies žmonėms šv. Kalėdų proga

2013-12-24

Mieli Lietuvos žmonės, šį vakarą danguje įsižiebusi pirmoji žvaigždė namuose virsta jaukiu namų žiburiu. Laukiančiu, telkiančiu ir stiprinančiu. Lauždami kalėdaitį raskime vienas kitam gerą žodį, pasidalinkime, įkvėpkime ir palaikykime vieni kitus. Būkime geranoriški šalia esančiam ir tiems, kuriems mūsų gerumas yra vienintelė parama ir viltis. Išklausykime ir išgirskime. Tegul šios nakties ramybė ir buvimo kartu džiaugsmas sujungia mus visus į vieną šeimą - darnią ir vieningą Lietuvą. Lai Kalėdų rytas virsta dosnumo ir svajonių išsipildymo...

Prezidentė suteikė malonę 2 asmenims

2013-12-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo 2 asmenims. Nuteistiesiems sumažinta likusi laisvės atėmimo bausmės dalis. Gintarui Pikūnui laisvės atėmimo bausmė sumažinta 1 metais ir 6 mėnesiais. Nuteistasis turi mažametį sūnų.

Lietuviškoms mokykloms Baltarusijoje - „Knygų Kalėdų" dovana

2013-12-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Baltarusijoje veikiančių lietuviškų Pelesos ir Rimdžiūnų mokyklų bei Minsko sekmadieninės mokyklėlės mokiniais ir jų mokytojais. Tai kasmetinis šalies vadovės susitikimas su Baltarusijoje gyvenančiais lietuvių vaikais. Prezidentės teigimu, Baltarusijoje gyvenantys lietuviai išlaiko stiprų ryšį su Lietuva. Čia veikiančios lietuviškos mokyklos padeda puoselėti gimtąją kalbą, skatina nuo mažens domėtis savo šalies istorija, kultūra ir tradicijomis. 

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53