Lietuvos Respublikos Prezidentė

Sustiprėjęs Apeliacinis teismas sparčiau nagrinės bylas

2011-12-23

Seimas pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymui į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigas skirti Alvydą Poškų, Rasą Gudžiūnienę, Rimvydą Norkų ir Dalią Vasarienę.„Šalies žmonės teisingumo negali laukti metų metus, ypač, kai turi būti peržiūrėti žemesnių teismų sprendimai ir taisomos klaidos. Sustiprinęs pajėgas, Apeliacinis teismas dirbs sparčiau ir efektyviau. Tik užtikrinę sąžiningą ir greitą bylų nagrinėjimą, atkursime žmonių pasitikėjimą teismais", - pabrėžė Prezidentė.

Vaclavo Havelo idealizmas pakeitė Europą

2011-12-23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prahoje Šv. Vito katedroje dalyvavo kovotojo už laisvę ir buvusio Čekijos Prezidento Vaclavo Havelo valstybinių laidotuvių ceremonijoje. Lietuvos vadovė pabrėžė, jog Vaclavas Havelas buvo didysis Europietis, kurio drąsa, moralinės vertybės ir idealizmas pakeitė Europą. Jo vedama „Aksominė revoliucija" įkvėpė lietuvių ir kitas tautas laisvės siekti taikiai. Valstybės vadovės teigimu, mirus Vaclavui Havelui Lietuva neteko draugo, tvirtai rėmusio mūsų nepriklausomybę.

Prezidentūroje įžiebta Betliejaus taikos ugnis

2011-12-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Betliejaus taikos ugnį iš Lietuvos skautų organizacijų atstovų. „Iš rankų į rankas keliaujanti ir taiką nešanti ugnis kviečia dalelę skleidžiamos šviesos dovanoti ir savo artimui. Tegul maža vilties ir gėrio kibirkštėlė suliepsnoja kiekvieno žmogaus širdyje. Pasidalykime ja su šalia esančiaisiais, nepamirškime tų, kam šilumos ir dėmesio trūksta labiausiai", - sakė šalies vadovė, priimdama ugnį, simbolizuojančią viltį, šviesą, žmonių draugystę ir santarvę.

Energetikos kainų reguliavimas turi atitikti ES direktyvas

2011-12-22

Seimas pritarė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Energetikos įstatymui, kuriuo siūloma, kad energijos kainų nustatymo principus ir metodikas rengtų Energetikos ministerija, o ne Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

Padėti žmogui ir visuomenei – svarbiausia teisėjų pareiga

2011-12-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. „Esate jauni ir energingi, todėl kiekvienas iš Jūsų galite sustiprinti teismus ir visiems kartu padėti pakelti pasitikėjimą teismais, teisėsauga ir visa valstybe. Stiprinkite šį pasitikėjimą kvalifikuotu darbu ir išmintingais sprendimais. Visomis teisinėmis priemonėmis padėkite žmogui ir visuomenei", - sakė Prezidentė.

Išmanūs sprendimai - efektyvi šalies gynyba

2011-12-22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos gynybos atašė aptarė situaciją reziduojamose valstybėse, gynybos politikos aktualijas ir tarptautinį bendradarbiavimą bei pasirengimą kitų metų pavasarį Čikagoje (JAV) įvyksiančiam NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimui. „Esame aktyvi ir inovatyvi valstybė, lygiavertė Aljanso narė. Turime daugiau dėmesio skirti naujoms grėsmėms, technologijų vystymuisi. Šalies gynybos efektyvumas priklauso nuo sumanaus pajėgų panaudojimo", - susitikime su gynybos atašė teigė šalies vadovė.

Patvirtintas 2012 m. biudžetas užtikrins stabilumą

2011-12-21

Seimo priimtą 2012 metų valstybės biudžetą Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vertina būtiną užtikrinti šalies stabilumui. „Seimui užteko politinės valios priimti kitų metų biudžetą ir užtikrinti šalies stabilumą. Tai reiškia, kad Lietuva bus traktuojama kaip patikima valstybė, kuri sunkmečiu sugeba nedidinti biudžeto deficito ir suvaldyti išlaidas", - teigia Prezidentė.

Lietuvą pasaulyje garsina gabūs vaikai

2011-12-21

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė tarptautinių mokinių olimpiadų ir konkursų dalyvius bei pasveikino laimėtojus, jų mokytojus ir komandų vadovus. Kreipdamasi į olimpiadų prizinių vietų laimėtojus, Lietuvos vadovė teigė, kad tarptautiniuose renginiuose pelnytos pergalės - puikus ir įkvepiantis pavyzdys bendraamžiams dar atkakliau siekti mokslo aukštumų. Pasak šalies vadovės, nauji pažinimo iššūkiai ir pasiekimai Lietuvai atvers pasaulinį mokslo ir kultūros pripažinimą.

Prezidentė priėmė Švento Sosto nuncijų

2011-12-20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Švento Sosto apaštališkąjį nuncijų arkivyskupą Luigi Bonazzi.

Brangindami V.Havelo atminimą visados ginkime laisvę ir žmogiškumą

2011-12-20

Pagerbdama kovotojo už laisvę ir buvusio Čekijos Prezidento Vaclavo Havelo atminimą Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Čekijos ambasados užuojautų knygoje. „Vaclavo Havelo tikėjimas laisvės galia, sustiprino ir lietuvių Nepriklausomybės siekį. Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą čekų tautai dėl Prezidento Vaclavo Havelo netekties. Brangindami jo atminimą nuolatos ginkime laisvę, žmogiškumą ir demokratiją", - rašoma Prezidentės užuojautoje.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53