Lietuvos Respublikos Prezidentė

Šalies vadovė priėmė Rumunijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2012-12-07

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Rumunijos Respublikos ambasadoriaus Dan Adrian Balanescu skiriamuosius raštus. Pasak Prezidentės, Rumunija yra svarbi Lietuvos sąjungininkė NATO ir partnerė ES. Paskutinį kartą aukščiausi Lietuvos ir Rumunijos vadovai buvo susitikę dar šiais metais rugsėjo mėnesį Prezidentei lankantis Rumunijoje su oficialiu vizitu.

Valstybės vadovė priėmė Korėjos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2012-12-07

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Korėjos Respublikos ambasadoriaus Paek Young-Sun skiriamuosius raštus. Korėja yra viena daugiausiai investuojančių pasaulio šalių. Pasak Prezidentės, Lietuva gali būti patraukli šalis Korėjos investuotojams, ypač tokiuose sektoriuose, kaip finansų ir verslo paslaugos, elektroninės įrangos gamyba bei informacinės technologijos.

Prezidentės pareiškimas dėl Vyriausybės sudėties

2012-12-07

Vyriausybės formavimui įstatymų numatytas terminas baigiasi. Tačiau Paskirtasis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius nesugebėjo pateikti viso suderinto kandidatų į ministrus sąrašo. Šiandien Ministras Pirmininkas pateikė tik dvylikos ministrų kandidatūras. Už kiekvieną iš jų prisiimdamas asmeninę atsakomybę. Pateiktame sąraše nėra Socialinės apsaugos ir darbo bei Švietimo ir mokslo ministrų pavardžių.

Nobelio taikos premija - ir Lietuvos žmonių įvertinimas

2012-12-06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį dalyvaus Nobelio taikos premijos įteikimo ceremonijoje Norvegijoje. Šiemet ši garbinga premija buvo skirta Europos Sąjungai už taiką, susitaikymą, demokratiją ir pagarbą žmogaus teisėms. „Nobelio taikos premija - įvertinimas ir Lietuvai. Dainuojančia revoliucija laisvę iškovojusi Lietuva įrodė, kad savo valstybę galima apginti ne karine jėga, bet žmonių susitelkimu ir vienybe", - sako šalies vadovė.

Prezidentė kviečia į kalėdinę mugę

2012-12-06

Jau šį sekmadienį (gruodžio 9 d.), 13.30 val. Prezidentūros vidiniame kieme šurmuliuos nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių labdaros projektų mugė ir koncertas. Mugės dalyvius ir svečius pasveikins Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Dvigubai išaugusios mugės dalyvių gretos ir vis didėjantis labdaros iniciatyvų skaičius - tvirtas įrodymas, kad šalyje daug geros valios žmonių, galinčių ir norinčių padėti kitiems. Savanorystė - galimybė būti naudingam. Ištieskime pagalbos ranką ir skleiskime gerumą po visą šalį" - sako...

Prezidentė pasveikino Suomijos vadovą 95-ųjų Nepriklausomybės metinių proga

2012-12-06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Suomijos Respublikos Prezidentą Sauli Niinistö 95-ųjų Suomijos Nepriklausomybės metinių proga. „Per pastaruosius keletą metų Lietuvai teko rimti išbandymai vadovaujant didelėms ir svarbioms regioninėms ir tarptautinėms organizacijoms bei institucijoms", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Pažangiųjų technologijų verslas – Lietuvos ūkio ateitis

2012-12-05

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi lazerinių technologijų įmonės „Brolis Semiconductors" atidaryme. Šalies vadovė apžiūrėjo moderniausią Rytų Europoje puslaidininkių lazerių laboratoriją ir pasveikino įmonę įkūrusius brolius Augustiną, Kristijoną ir Dominyką Vizbarus. „Gabus jaunimas grįžta į Lietuvą kurti verslo. Tai geriausias įrodymas, kad sąlygos verslui mūsų valstybėje gerėja. Tokios įmonės kaip ši - įkvepiantys inovatyvaus ir perspektyvaus verslo pavyzdžiai. Jos ne tik kuria darbo vietas, bet ir daro mūsų šalį konkurencingą", - sakė...

Prezidentė dovanojo knygų savo mokyklos bibliotekai

2012-12-04

Tęsdama „Knygų Kalėdų" akciją, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus S. Nėries gimnazijoje ir dovanojo knygų bibliotekai. „Per šias Kalėdas kiekvienas sugrįžkime į savo mokyklą ir padovanokime naujų knygų, kurių taip trūksta. Susidraugavę su knyga vaikystėje, Lietuvos vaikai išliks su ja visą gyvenimą, augs protingi ir kūrybingi. Paskleiskime gerumą ir knygų šviesą po visą šalį", - sakė šalies vadovė.

Seimas pritarė Prezidentės pataisoms dėl mėgėjiškos žūklės

2012-12-04

Seimas pritarė Lietuvos Respublikos Dalios Grybauskaitės pateiktoms Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisoms, kurios gina visuomenės interesą ir užtikrina šalies žmonių teisę į poilsį ir laisvalaikį gamtoje. Pataisos sugrąžina teisę vaikams iki 16 m., pensininkams ir neįgaliesiems nemokamai žvejoti visuose vandens telkiniuose ir užkerta kelią privačių vandens telkinių savininkams reikalauti didesnių mokesčių bei nepagrįstai pelnytis iš žvejybos leidimų.

Prezidentė pasveikino išrinktąjį Slovėnijos vadovą

2012-12-03

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Slovėnijos Respublikos Prezidentą Borut Pahor laimėjus Slovėnijos Respublikos Prezidento rinkimus. „Daugiau nei prieš dvidešimt metų Slovėnija viena pirmųjų pripažino atkurtos Lietuvos valstybės nepriklausomybę. Šiandien mūsų šalių dialogą stiprina glaudus ir intensyvus bendradarbiavimas Europos Sąjungoje ir NATO", - rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53