Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė susitikime su H. Clinton aptarė regioninio saugumo klausimus

2011-12-06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su ESBO Ministrų Taryboje dalyvaujančia JAV valstybės sekretore Hillary Clinton aptarė regioninio saugumo klausimus ir pasirengimą kitų metų pavasarį Čikagoje įvyksiančiam NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimui. Prezidentės teigimu, Lietuvos ir Baltijos šalių kaimynystėje didėja kariuomenės ir ginkluotės skaičius, vykdomi intensyvūs kariniai mokymai, todėl NATO matomumas ir realus buvimas yra ypatingai svarbūs.

Lietuvai pirmininkaujant ESBO pajudėjo derybos dėl užsitęsusių konfliktų

2011-12-06

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijos dalyvius. Šalies vadovės teigimu, vienas pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo ESBO prioritetų - užsitęsusių konfliktų sprendimas, todėl labai svarbu, kad po daugiau nei penkerių metų pertraukos Vilniuje pavyko atnaujinti oficialias daugiašales derybas dėl konflikto Padnestrėje sureguliavimo. Prezidentė paragino visas dialoge dalyvaujančias valstybes telkti tam reikalingą politinę valią, kad būtų priimtas ilgalaikis ir tvarus sprendimas.

Prezidentūroje – diskusija, kaip efektyviai užtikrinti neįgaliųjų teises

2011-12-05

Rytoj, gruodžio 6 d., Prezidentūroje įvyks konferencija - diskusija „Kaip efektyviai įgyvendinti Jungtinių Tautų Neįgaliųjų Teisių Konvenciją?". Renginys organizuojamas kartu su Lietuvos neįgaliųjų forumu. Konferencijos - diskusijos tikslas - išsiaiškinti, kokių realių veiksmų reikia imtis, kad neįgaliųjų teisės, įtvirtintos Konvencijoje, būtų efektyviai užtikrinamos.

„Žuvėdros“ pergalės garsina Lietuvos vardą pasaulyje

2011-12-03

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė medalius Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionato nugalėtojams - Lietuvos komandai, užėmusiai pirmą vietą, bei Rusijos ir Vokietijos atstovams, užėmusiems antrą ir trečią vietas. „Atkaklioji „Žuvėdra" - vėl geriausia pasaulyje. Didelė laimė teikti apdovanojimus savo šalies komandai. Didžiuokimės kolektyvu, atnešusiu Lietuvai tiek daug pergalių", - apdovanodama nugalėtojus sakė Prezidentė.

Prezidentė pasveikino Lotynų Amerikos šokių čempionato dalyvius

2011-12-03

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionatą ir pasveikino jo dalyvius. „Sveikinu geriausius pasaulio kolektyvus ir džiaugiuosi, jog Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių pasaulio čempionatas po devynerių metų grįžo į Lietuvą. Mūsų šalis išugdė nemaža pasaulinio lygio sportinių šokių šokėjų, todėl tai kartu ir šventė, ir ilgamečių pastangų įvertinimas", - kalbėjo šalies vadovė.

Baltijos šalių vienybė užtikrins regionui svarbių projektų įgyvendinimą

2011-12-02

Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentai, tęsdami tradicinį Baltijos valstybių vadovų susitikimą, aptarė regioninio saugumo klausimus, bendradarbiavimą įgyvendinant energetinius ir transporto projektus. Po susitikimo už transportą atsakingas eurokomisaras Siim Kalas Prezidentams pristatė Baltijos valstybes, Helsinkį ir Varšuvą sujungsiančio „RailBaltica" geležinkelio projektą. Šalies vadovė pabrėžė, jog regiono energetinės ir transporto izoliacijos panaikinimas yra svarbus tikslas stiprinant Baltijos šalių nepriklausomybę ir jų saugumą.

Lietuva ir Latvija derybose dėl naujos ES finansinės perspektyvos laikysis išvien

2011-12-02

Baltijos šalių Prezidentų susitikime Estijoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Latvijos Prezidentu Andriu Bėrziniu aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus, padėtį euro zonoje ir galimas šios krizės pasekmes Baltijos šalių ekonomikai. Lietuvos ir Latvijos vadovai taip pat aptarė priemones, kaip gerinti finansinių institucijų priežiūrą. Prezidentai pabrėžė, kad Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas yra stiprus, šalių interesai sutampa tiek derantis dėl naujos ES finansinės perspektyvos, tiek stiprinant bendradarbiavimą su Šiaurės...

Baltijos šalių energetinio saugumo garantas – jungtys su Europos tinklais

2011-12-01

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Baltijos šalių Prezidentų susitikime Estijoje. Aptardami Baltijos valstybių tikslus bei naujus iššūkius, Prezidentai pabrėžė, kad svarbiausias Lietuvos, Latvijos ir Estijos tikslas šiuo metu - energetinis saugumas ir energetinės regiono izoliacijos panaikinimas. Šalies vadovės teigimu, Baltijos šalys jau septynerius metus politiškai ir ekonomiškai integruotos į ES, tačiau jų energetinė sistema iki šiol priklausoma nuo Rusijos. Todėl, pasak Prezidentės, energetinės izoliacijos...

Šventinė mugė Prezidentūroje: gražesnes Kalėdas kurkime kartu

2011-12-01

Prezidentūroje tęsiasi Kalėdų laukimo renginiai. Jau kitą sekmadienį, gruodžio 11 d. 14 val., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šalies gyventojus ir svečius kviečia į šventiškai papuoštą Prezidentūros kiemą, kur vyks kalėdinė nevyriausybinių organizacijų (NVO) labdaros mugė ir koncertas. 

Skelbiama žurnalistų nuolatinė akreditacija Prezidentūroje

2011-12-01

Žiniasklaidos atstovus informuojame, kad 2011 metais išduota nuolatinė Prezidentūros akreditacija galioja iki 2011 metų gruodžio 31 dienos. Žurnalistai, pageidaujantys gauti arba atnaujinti nuolatinę akreditaciją, turi apsilankyti Lietuvos Respublikos Prezidentės interneto tinklapyje.

Informacija atnaujinta 2017.12.27 12:53