Lietuvos Respublikos Prezidentė

Ginti žmogaus teises – visuotinė pareiga

2015-06-09

Antradienis, birželio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovais, kurie pristatė aštuntąją žmogaus teisių padėties Lietuvoje apžvalgą.

Prezidentė pažymėjo, kad nuo pagarbos žmogaus teisėms tiesiogiai priklauso piliečių pasitikėjimas savo valstybe, tačiau žmonės savo gyvenime dar neretai pasigenda šios esminės vertybės.

Žmogaus teisių stebėjimo instituto vertinimu, didelį susirūpinimą kelia vaiko teisių apsauga. Ji įgyvendinama prastai ir dėl tos priežasties, kad šalyje vis dar veikia institucinė kūdikių ir vaikų globos sistema. Vaikų teisės dažnai pažeidinėjamos ir vaikų socializacijos centruose.        

Prezidentė yra inicijavusi įstatymų pataisas, spartinančias vaikų globą šeimose bei šeimynose ir įvaikinimą. Be to, Prezidentės iniciatyva yra parengtas Specialiojo ugdymo ir vaikų socializacijos centrų pertvarkos veiksmų planas, numatantis kompleksines švietimo, socialinės paramos ir sveikatos priežiūros paslaugas vaikams ir jų tėvams ar globėjams kuo arčiau gyvenamosios vietos.

Kur kas daugiau pagalbos ir apsaugos būtina suteikti smurto artimoje aplinkoje aukoms. Lietuvoje trūksta koordinuotos veiklos, sprendžiant šią įsisenėjusią problemą.

Konstitucijoje įtvirtintos žmogaus teisės turi būti ginamos visose gyvenimo srityse, o teisinės sistemos tobulinimo pasiūlymai, prie kurių rengimo prisideda ir nevyriausybinės organizacijos, nuosekliai įgyvendinami.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2016.06.09 14:40

Atgal