Lietuvos Respublikos Prezidentė

Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba, pasakyta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje Niujorke

2009-09-24

Šiandien tarptautinė bendruomenė siekia įveikti tokius iššūkius, kokių Jungtinių Tautų kūrėjai prieš šešiasdešimt penkerius metus negalėjo net įsivaizduoti. Tačiau esminiai principai, kuriais vadovaujasi Jungtinės Tautos, nepasikeitė. Kolektyvinis saugumas ir gerovė, žmogaus teisių apsauga – visa tai, kaip ir prieš šešis dešimtmečius yra JT veiklos prioritetas. Jungtinių Tautų narės, didelės ir mažos šalys, kurių atstovai čia susirinko, turi bendrą pareigą – ginti ir puoselėti JT Chartijoje įtvirtintus idealus.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba žūvančiųjų gelbėjimo kryžių įteikimo ceremonijoje

2009-09-21

Gerbiamieji, Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį minime žydų genocido aukų atminimo dieną. Prisimename įvykius, nuo kurių praėjo jau daugiau nei pusė amžiaus - tačiau jie tebelieka tokie pat skaudūs ir sukrečiantys. Nepaprastai sunkus išbandymas, tekęs žydų tautai liudija, kad kiekvienos tautos paniekinimas, persekiojimas ir naikinimas–neatleistinas nusikaltimas. Kai paniekinama žmogaus teisė gyventi–paniekinamas pats žmogiškumas.

Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės kalba šventiniame koncerte „Beauštanti aušrelė

2009-09-01

Žinioms klestėti reikia laisvės. Todėl simboliška, kad šiandien, rugsėjo 1- ąją, švenčiame ne tik mokslo, bet ir Laisvės dieną. Jau šešiolika metų, kai mūsų šalyje nėra okupacinės kariuomenės. Žinios - tai laisvė. O laisvė - tai žinios. Jos atveria prasmingą ateitį.

Informacija atnaujinta 2014.11.30 00:00