Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Šiaurės ministrų tarybos konferencijoje

2011-02-23

Jau gilioje senovėje Skandinavijos vikingai mūsų šalies upėmis plukdė savo prekes, o įsikūrus Hanzos lygai, prekybiniai ryšiai tapo dar intensyvesni. Istorinės peripetijos mus jungė ir skyrė, bet visuomet mus suvienydavo Baltija, bendros vertybės ir bendri interesai.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba poeto Justino Marcinkevičiaus laidotuvėse

2011-02-19

Šiandien užverčiame paskutinį Justino Marcinkevičiaus gyvenimo poemos puslapį. Išeidamas amžinybėn, Tautos Poetas amžinai lieka Tautos atmintyje. Jo tūkstančiai eilučių Meilės, Laisvės ir Tėvynės – pasklido po Lietuvą dainomis, pavirto Tautą budinančiomis žiniomis. Savo žodžiais subrandinęs Lietuvą mūsų širdyse, Justinas Marcinkevičius visu savo gyvenimu teigė sąžinę ir dorą. Buvo ir liks šių vertybių pavyzdys - virš sistemos, virš politikos. Su Žmogumi.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Nacionalinių premijų teikimo ceremonijoje

2011-02-16

Gerbiamieji Nacionalinių premijų laureatai, svečiai, Lietuva atėjo į Nepriklausomybę per kultūrą, sakė šiandien išėjęs tautos poetas Justinas Marcinkevičius. Jo pavyzdys mums liudija, kad ir vienas žmogus – kūrėjas – gali sutelkti tautą bendram tikslui. Visu savo gyvenimu ir kūryba Poetas mus mokė dėti patį brangiausią žodį, LIE-TU-VA.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Simono Daukanto aikštėje

2011-02-16

Mieli Lietuvos žmonės, Jūsų Ekscelencija Lenkijos Respublikos Prezidente, brangūs iškilmių dalyviai! Šį rytą padėjau gėlių ant daktaro Jono Basanavičiaus kapo. Nes Vasario 16-toji – Tautos Patriarcho mirties data. Po kelių valandų pritrenkė žinia, jog šiandien netekome Tautos Poeto Justino Marcinkevičiaus. Tai didžiulė asmeninė netektis kiekvienam iš mūsų.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba, teikiant Valstybės apdovanojimus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga

2011-02-16

Šiandieną susirinkome pagerbti iškilių asmenybių, kurios savo kūrybos darbais ar drąsiais poelgiais teigia žmoniškumą, tarnystę kilniems idealams. Jų ryžtas, atsakomybė ir talentas mums patvirtina neišsemiamas žmogaus galimybes.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Vytauto Didžiojo karo muziejaus 90-mečio minėjime Kaune

2011-02-15

Minėdami išskirtinę datą – Vytauto Didžiojo karo muziejaus įkūrimo 90-tąsias metines – pagerbiame laikus, kai vyko Nepriklausomybės kovos. Tuomet kariuomenė, patriotiškai nusiteikę žmonės, ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, atsiliepė į kreipimąsi ir patys nešė į muziejų daiktus, įprasminančius šventą kovą už laisvę.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba gėlių, padedamų ant 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų kapų, perdavimo ceremonijoje

2011-02-15

Sveikinu Jus su Vasario 16-ąja. Diena, kuri kiekvienam Jūsų reiškia reikšmingiausią ir Lietuvos, ir Jūsų šeimos istorijos dalį. 1918 metais, byrant senajai Europai, nuniokotai karų ir revoliucijų, tautos likimui iškilo grėsmė. O kartu – ir galimybė atkurti Lietuvos valstybę, kuri tiek daug metų buvo užgrobta.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės tostas iškilmingoje vakarienėje Latvijos Respublikos Prezidento Valstybinio vizito proga

2011-02-10

Nuoširdžiai džiaugiuosi galėdama Jus pasveikinti atvykus į Lietuvą valstybinio vizito. Prieš daugiau nei dvidešimt metų atkūrusios nepriklausomybę, Latvija ir Lietuva kartu nuėjo ilgą kelią. Džiaugiuosi, kad pernai, minėdami dvidešimtąsias nepriklausomybės atkūrimo metines, tą darėme kartu – kovo 11 d. Jūs viešėjote Vilniuje, o gegužės 4 d. – turėjau galimybę metinių proga pasveikinti ir visus Latvijos žmones.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Lietuvos-Latvijos verslo forume

2011-02-10

Sveikinu Jus visus atvykus į Lietuvos ir Latvijos Verslo forumą. Džiaugiuosi, kad Forumas vyksta Latvijos Prezidento Valstybinio vizito Lietuvoje metu. Lietuva ir Latvija yra ne tik kaimynės, bet ir strateginės partnerės, todėl tikiuosi, kad šis forumas visiems jame dalyvaujantiems ne tik padės užmegzti naujus kontaktus, bet ir padės sudaryti naujus verslo sandorius.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Lietuvos muzikų, 2010 m. tarptautiniuose konkursuose laimėjusių aukščiausius apdovanojimus, ir jų pedagogų pagerbimo iškilmėse

2011-02-01

Džiaugiuosi galėdama šiandien išvysti tokį didelį būrį darbščių ir talentingų jaunųjų atlikėjų. Praėjusiais metais Jūs nuolat džiuginote mus laimėjimais tarptautinėje arenoje. Būdami dar tokie jauni, Jūs jau sugebate savo kūryba nustebinti ne tik mus, bet ir pasaulinės muzikos elitą.

Informacija atnaujinta 2014.11.30 00:00