Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės kalba, pasakyta išlydint simbolinio bėgimo „Širdis plaka Baltijai

2009-08-22

Prieš du dešimtmečius nutiestas Baltijos kelias sujungė tris Baltijos valstybes - Lietuvą, Latviją ir Estiją. Stovėdami Baltijos kelyje, visi buvome vieningi ir karštai troškome laisvės ir nepriklausomybės savo valstybėms.

Šis kelias tapo ir trijų tautų solidarumo simboliu - jį nueiti kartu buvo lengviau nei kiekvienai atskirai. Tai buvo neregėtas būdas savo valią išreikšti visiems Estijos, Latvijos ir Lietuvos žmonėms.

Lietuva šiandien su savo kaimynais ir draugais švenčia Baltijos kelio dvidešimtmečio sukaktį. Prieš dvidešimt metų nutiestas jis įkvėpė siekti tuo metu išsakytų vertybių - laisvės, nepriklausomybės ir vienybės.

Šiandien šioms vertybėms įprasminti reikia kiekvieno iš mūsų pasiryžimo ir valios. Šis tarptautinis bėgimas - tai vienas iš ženklų, kad trys tautos gali dirbti kartu ir siekti užsibrėžtų tikslų. Justinas Marcinkevičius sakė : " Nėra nieko gražiau nei viltimi ir valia apsirengusios tautos".

Tos vilties ir valios linkiu visiems čia susirinkusiems ir tikiuosi, kad šią mūsų žinią ir palinkėjimą bėgantieji perduos ir latviams, ir estams. Labai simboliška, kad šią žinią, kaip ir prieš dvidešimt metų perduosim rankų paspaudimu. Tai trumpa, bet pati prasmingiausia susikabinimo rankomis akimirka, kai širdis plaka Baltijai.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2009.08.22 17:43

Atgal