Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba 2013 metų mokslinių disertacijų laureatų apdovanojimų ceremonijoje

2014-04-23

   Gerbiami akademinės bendruomenės nariai,

 

   šiandien pagerbdami geriausių mokslinių disertacijų autorius, mes įteikiame dovaną ir Lietuvos ateičiai.

   Lietuvos ateitis - pažangi valstybė, kurios pagrindiniai varikliai yra mokslas, inovacijos ir išsilavinę žmonės.

   Visose šiose srityse Jūs, jaunieji mokslininkai, jau pasiekėte įspūdingą pergalę - tapote geriausiais disertacijų autoriais. Jūsų mokslinės ambicijos skleidžiasi plačiai - nuo puslaidininkių savybių diagnostikos, atsparumo antibiotikams iki tapatybės ir Lietuvos karinės doktrinos tyrimų.

   Jūsų mokslinis talentas - didžiulė viltis, kad mūsų valstybė taps dar konkurencingesnė, kūrybingesnė ir įdomesnė pasauliui.

 

   Mieli mokslininkai,

 

   Jūsų dėka mes galime pažinti ir suvokti, kaip mąstome ir gyvename šiandien, kas mūsų laukia rytoj, kokie pokyčiai vyksta žmoguje, jo aplinkoje, kaip kinta mūsų pasaulis ir jo samprata.

   Mokslo erdvė verta pačių didžiausių investicijų, nes joje susilieja praeities, dabarties ir ateities laikas, žinios ir inovacijos, lūkesčiai ir sprendimai.

   Investuojame milijardines europinių fondų lėšas universitetams ir mokslui atnaujinti. Lietuvos mokslo institucijos jau atitinka aukščiausius standartus. Todėl būtent Jūs šiuose centruose kursite pasaulinio lygio mokslo žinias ir ugdysite naują Lietuvos intelektualiąją kartą.

   Skatinkime dar glaudesnį ryšį tarp visuomenės, verslo ir mokslo, tarp mokslo ir švietimo.Svarbu ne tik rašyti mokslinius straipsnius, bet ir kurti inovacijas verslui, o visuomenei suteikti naujų žinių apie valstybės praeitį ir impulsų jos ateičiai.

   Šiandien sveikiname jaunuosius mokslininkus, pasiekusius pirmąją savo mokslo viršukalnę. Linkiu niekada nepamiršti, kad kažkam jau esate arba greitai tapsite įkvėpimo šaltiniu.

   Tikiu Lietuva ir jos kūrėjais. Stiprybės, kantrybės ir plačių užmojų Jums visiems!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2014.04.23 13:14

Atgal