Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalo atidarymo ceremonijoje

2014-10-27

   Gerbiamieji,

 

   Lietuva, 25-aisiais metais po nepriklausomybės paskelbimo, gali vėl didžiuotis savo ryžtu, drąsa ir politine valia.

   Lietuva - pirmoji Baltijos šalyse - pastatė suskystintųjų gamtinių dujų terminalą. Tai - strateginis energetinis projektas, kuris nulems mūsų ateitį. Kartu tai ir mūsų valstybės laimėjimas.

   Lietuva viena, savarankiškai statė terminalą. Projektui įgyvendinti mums prireikė tik pusketvirtų metų. Tapome energetiškai saugia valstybe.

   Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalui teks ypatingas vaidmuo - jis bus viso regiono energetinio saugumo garantas. Reikalui esant, galės padengti net 90 procentų Baltijos šalių dujų poreikio.

    Daugiau niekas negalės mums diktuoti dujų kainos ar pirkti mūsų politinės valios. Sau ir pasauliui dar kartą įrodėme, kad mūsų tauta sugeba ginti savo nepriklausomybę.

   Svarbiausias Lietuvos apsisprendimas įrašytas šiandien atplaukusio laivo pavadinime. Nepriklausomybę mes patys ir kuriame, ir saugome.

 

   Gerbiamieji,

 

   šios dienos įvykis - svarbus posūkis mūsų laisvės kelyje ir puikus įrodymas, kad sugebame siekti ambicingų tikslų, būti atsakingi dėl Lietuvos ateities.

   Linkiu, kad tai telktų ir vienytų mus. Kad suteiktų jėgų kurti ir priimti iššūkius. Kad įkvėptų dar labiau pasitikėti savimi ir Lietuva! 

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2014.10.27 12:39

Atgal