Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonijoje Lietuvos narystės NATO 10-mečio proga

2014-03-29

   Mieli Lietuvos žmonės, gerbiami kariai,

   prieš dešimt metų Lietuva žengė istorinį žingsnį - tapo tvirčiausios pasaulyje karinės sąjungos NATO nare. Narystė šiame aljanse atvėrė vertybiškai naują puslapį mūsų šalies istorijoje. Įsiliejome į transatlantinę valstybių bendruomenę, kuri supranta, kad tikroji stiprybė - ne karinės galios demonstravimas, o demokratinės vertybės, vienybė, taikos ir laisvės siekis.

   Minėdami mūsų šalies narystės NATO dešimtmetį, pamatėme, kad kruopščiai ir atsakingai pokario Europoje kurtai taikai iškilo reali grėsmė. Įsitikinome, kokia trapi gali būti sunkiai iškovota laisvė. 

   Visai netoli Lietuvos sienų žvanga ginklai, okupuojama suverenios valstybės teritorija ir brutaliai perbraižomas Europos žemėlapis. 
   Pats gyvenimas įrodė, kad prieš dešimt metų Lietuvos priimtas sprendimas stoti į NATO buvo gyvybiškai svarbus ir teisingas.
   2004 - iais visi tikėjome NATO ir neabejojome, kad tai - viena didžiausių galimybių Lietuvai tapti tikra saugaus Vakarų pasaulio dalimi. Mūsų lūkesčiai dėl Lietuvos saugumo išsipildė. NATO partneriai parodė, kad grėsmės akivaizdoje nesame vieni. 
   Narystė NATO leidžia Lietuvai kylančius saugumo klausimus spręsti kartu su kitomis dvidešimt septyniomis Aljanso narėmis. Jau dešimt metų giname savo vertybes ir teisę būti laisviems. Tai ir yra didžiausias mūsų narystės Šiaurės Atlanto sutarties aljanse pasiekimas.
   Jau 24 metus savarankiškai kuriame savo valstybę. Šiandien Lietuvai labai reikalinga mūsų visų vienybė ir sutelktas darbas. 
   Tikėkime Lietuva, savo galimybėmis, branginkime ir ginkime savo laisvę. 
   Dėkoju visiems, kam brangi laisva Lietuva!
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2014.03.29 11:19

Atgal