Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Meilės Lukšienės premijos įteikimo ceremonijoje

2014-10-06

   Mieli Lietuvos šviesuoliai - švietimo bendruomenės nariai,

 

   šiandien pagerbiame profesionalus, kurių misija visuomenėje ypatinga - jaunus mokytojus. Asmenybes, kurios Lietuvos ateitį kuria pažindamos ir padrąsindamos.
   Tautinės mokyklos idėjos autorės Meilės Lukšienės premija - tai Lietuvos švietimo sistemos įsipareigojimas išsaugoti mūsų kultūrinę tapatybę ir užauginti išsilavinusius, dorus, išmintingus ir laisvus piliečius.
   Meilei Lukšienei rūpėjo, kad Lietuvos mokykla atitiktų geriausius Vakarų valstybių standartus, bet išliktų savita ir sava - padedanti mokiniui įleisti šaknis į savo žemę, perprasti ir išgyventi jos istoriją. Pažinti visų čia gyvenančių tautų kultūrą ir papročius, išgirsti, pamatyti ir pajusti jos meno lobynus.
   Tada žmogus, kad ir kur gyventų, žinos, kas esąs. Jausis tvirtas ir nebijos susidurti su naujais iššūkiais.
   Tokioje mokykloje svarbiausias vaidmuo tenka mokytojui. Šiuolaikinis mokytojas - ir autoritetas, ir draugas, turintis įskiepyti mokiniams tikėjimą savimi, smalsumą ir darbštumą, meilę gyvenimui ir Tėvynei. Todėl tik stipri ir šviesi, savo darbui pasiaukojusi asmenybė gali juo būti.
   Šiuolaikinei mokyklai būtini charizmatiški, nuolat tobulėjantys ir naujovėmis besidomintys pedagogai.
   Tai kūrybingų asmenybių profesija. Jūs tokie ir esate, neleisdami abejoti, kad mokytojo kelią renkasi protingi, darbštūs ir atsidavę žmonės.
   Dėkoju visiems Lietuvos mokytojams, kurie rūpestingai priima kiekvieną savo mokinį ir padeda jam atrasti tikrąjį pašaukimą, kurie ugdo patriotišką, sumanią ir pasiruošusią mokytis visą gyvenimą jaunąją kartą.
   Linkiu išminties ir stiprybės Jūsų atsakingame darbe. Dėkoju.

 

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2014.10.06 10:16

Atgal