Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba moksleivių konkurso ,,Švari kalba – švari galva“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje

2014-04-02

   Mieli moksleiviai ir jų mokytojai,

 

   šiandien į Jus kreipiuosi kaip į Lietuvos piliečius, prisiimančius ypatingą atsakomybę už gimtąją kalbą ir savosios valstybės likimą.

   Jūs atstovaujate kūrybingai, ryžtingai ir laisvai dabarties kartai, drąsiai žengiančiai į ateities Lietuvą. Ir būtent nuo   Jūsų priklausys, kokioje Lietuvoje gyvensime, kaip joje jausimės ir kaip kalbėsime.
   Kalba yra kiekvienos tautos savitumo ženklas ir galimybė tai tautai gyventi, kurti, išlikti.

   Kalba - tai mūsų istorija, mūsų mąstymas ir mūsų bendrumo jausmas. Todėl kiekvienas esame atsakingas už savo kalbą taip pat, kaip ir už savo Tėvynę.
   Simboliška, kad šiandien minime ir Tarptautinę vaikiškos knygos dieną. Knygos mus moko pažinti pasaulį, įkvepia rūpintis gimtąja kalba. Kol skaitome ir rašome lietuviškai - kalba gyva.
   Dabartis ir ateitis jau neįsivaizduojama be moderniųjų technologijų. Šiandien vis aktyviau bendraujame elektroninėje erdvėje, į kurią persikelia ir mūsų kalba.

   Džiaugiuosi, kad konkursas „Švari kalba - švari galva" skatina į virtualią erdvę perkelti ir lietuvių kalbos taisykles.   Taisyklingai rašyti, nepamirštant nosinių, kablelių ir kalbos kultūros. 

   Taip pat šis konkursas yra puikus įrodymas, kad būtent kalba mus visus sujungia. Jame pirmą kartą dalyvavo ir lietuviai moksleiviai, gyvenantys užsienyje.
   Sveikinu Jus visus - šio konkurso dalyvius ir laureatus, mokytojus, organizatorius - aktyviai prisidedančius prie gimtosios kalbos puoselėjimo.
   Linkiu niekada nenustoti siekti žinių ir būti pavyzdžiu šeimos nariams bei draugams.
   Mylėkime savąją kalbą ir didžiuokimės, kad kalbame, rašome ir mąstome lietuviškai.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2014.04.02 13:25

Atgal