Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba renginyje „Lietuvos eksporto prizas 2009“

2009-11-24

Brangūs verslininkai,

Visuomet malonu matyti Jus, būtent Lietuvos ekonomikos kūrėjus.


Šiandien susirinkome pasveikinti ir pagerbti verslo lyderius, sėkmingai puoselėjančius verslumo kultūrą Lietuvoje. Ypač džiugu, kad tarp verslo lyderių yra ir moterų. Jų indėlis į tvarią verslo plėtrą yra labai svarbus ir pastebėtas daugelio pasaulio organizacijų ir ekspertų.


Verslo sėkmės paslaptys ir verslumo puoselėjimas - svarbi ir neatsiejama Lietuvos ūkio plėtros dalis. Jūsų pavyzdys turi paskatinti kitus ūkio dalyvius plėsti verslo bendruomenės ratą ir, prisijungus prie jo, įgyvendinti savo idėjas vidaus ir užsienio rinkose.


Dalijimasis Jūsų pažangiąja patirtimi neabejotinai gali pakelti Lietuvos verslo kultūrą į naują lygmenį, prisidėti prie lietuviško verslumo mokyklos formavimo.


Jūsų indėlis lavinant jaunąją kartą ir perteikiant gerąją verslo praktiką suformuotų stiprios ūkio raidos pamatus ateičiai.


Malonu matyti Jūsų sėkmingos veiklos rezultatus užsienio rinkose. Eksportas yra mūsų mažos atviros ekonomikos augimo pagrindas. Eksportuodami produktus į užsienio rinkas, Jūs pirmiausia eksportuojate lietuvišką darbštumą, žinias, tautos vertybes. Jūs esate mūsų šalies vizitinė kortelė.


Nuolatinės žmonių ir verslo pastangos, kantrus darbas bei gebėjimas būti lanksčiais duoda pirmuosius vaisius - fiksuojami pirmieji eksporto apimčių augimo ženklai.


Šalies eksportas ir jo struktūra yra vykdomos ekonominės politikos veidrodis. Struktūrinių reformų įgyvendinimas ir geresnė verslo aplinka bei Jūsų pačių iniciatyvos turėtų duoti teigiamų rezultatų. Įžvelgiu neišnaudotas galimybes stiprinti dialogą tarp valdžios ir verslo. Jis būtų naudingas Jūsų laimėjimams vidaus ir užsienio rinkose įtvirtinti.


Linkiu ir toliau stiprinti konkurencinį pranašumą, puoselėti šalies verslumo kultūrą ir būti lanksčiais bei gebėti prisitaikyti prie nuolat kintančių sąlygų rinkose.


Tegul Jūsų įžvalgos ir laimėjimai užtikrina ilgalaikę mūsų šalies plėtrą, o Jūsų sėkmingos verslo bendruomenės ratas būtų kuo platesnis.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2009.11.24 11:23

Atgal