Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba sveikinant Konstitucijos egzamino laimėtojus

2009-12-14
Mielieji,

Džiugu šiandieną su Jumis bendrauti, žinant, kad Jūs šitaip aktyviai dalyvavote Konstitucijos egzamine, kurio esmė - stiprinti pilietinę visuomenę, kurios taip trūksta Lietuvoje, valstybę ir pačią Konstituciją.

Žinome, kad Konstitucija, referendumu priimtas dokumentas, mus vienija bendriems tikslams. Ji įtvirtina vertybes, kuriomis grindžiamas valstybės gyvenimas ir kuriama mūsų ateitis.

Konstitucija - tai valstybės ir tautos gerovės garantas. Ji skelbia žmogaus teisių ir laisvių prioritetą, jų pripažinimą ir gerbimą, atvirą pilietinę visuomenę. Konstitucija įtvirtina demokratiją, valdžios priedermę tarnauti žmonėms ir jų atsakomybę visuomenei, teisinės valstybės siekį.

Tačiau Konstitucija - ne tik teisės ir laisvės, bet ir pareigos. Ar visuomet tinkamai jas vykdome? Ar padarėme viską, kad nuolat didėtų pagarba Konstitucijai? Ar Konstitucija ir šiandien mums padeda sumažinti socialines ir politines įtampas? Ar paisome Konstitucijos galios, glūdinčios ne tik jos tekste, bet ir pačioje jos dvasioje?

Šias ir kitas temas Jūs drąsiai gvildenote, rašydami esė ir tikrindami savo Konstitucijos žinias. Visų Jūsų kūrybinis indėlis prisidės prie pilietinės visuomenės ugdymo ir valstybės pamatų stiprinimo.

Jūs patvirtinote, kad Konstitucija Jums - ne skambių ir gražių frazių rinkinys, bet veiksmo dokumentas, reikalingas kiekvienam iš mūsų.

Jūsų dalyvavimas Konstitucijos egzamine padrąsins, įkvėps ir kitus nelikti abejingais, išbandyti savo jėgas šioje puikioje pilietinės visuomenės ugdymo mokykloje.

Nuoširdžiai sveikinu laureatus, parodžiusius puikų Konstitucijos išmanymą. Tikiu, kad patobulintos Jūsų žinios pasitarnaus konstitucinės kultūros įtvirtinimui kasdieniniame mūsų šalies gyvenime.

Linkiu ir toliau išlikti tokiais pat pilietiškais ir nepaliauti domėtis ne tik Konstitucijos raida, bet ir pačia valstybe.
Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2009.12.14 11:19

Atgal