Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba teikiant Valstybės apdovanojimus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga

2014-02-16

   Gerbiamieji,

 

   kasmet Vasario šešioliktąją įteikiame Valstybės apdovanojimus tiems, kurių pasiaukojimas, darbai 

ir kūryba stiprina šalį.
   Tai žmonės, supratę, kad mūsų tautos siekis - stipri, išdidi ir vieninga Lietuva. Tokią ją nešiojamės širdyse. Tokią galime ir privalome kurti kiekvienas pagal savo išgales.
   Tėvynės gynėjai, jos gerovės ir kultūros kūrėjai yra švyturiai, kurie primena mums, kad kiekvienas esame atsakingas už Lietuvą, kad ir kas būtume, kad ir kur gyventume.
   Šiandien pagerbiame tuos, kuriems Lietuvos laisvė ir teisė egzistuoti savarankiškai tapo brangesnė už asmeninę laimę ir gyvybę. Laisvės gynėjų ir karių drąsa padovanojo kiekvienam iš mūsų galimybę gyventi, kalbėti ir tikėti, kaip norime mes patys. Už Lietuvą pralietas kraujas neleidžia nukainoti nepriklausomybės.
   Dėkojame draugams iš užsienio šalių, kurių gyvenimuose išskirtinę vietą užėmė Lietuva ir lietuviai.
   Jų politinė, socialinė ar kultūrinė bičiulystė su mūsų šalimi tegul įkvepia mus pačius labiau mylėti Tėvynę ir savo piliečius.
   Reiškiame dėkingumą medikams ir socialiniams darbuotojams, kurių dėka vis mažiau žmonių jaučiasi palikti likimo valiai. Jų gerumas padeda kitiems vėl patikėti žmogiškumu.
   Didžiuojamės kūrėjais, kurie atranda šiuolaikinių žodžių išreikšti amžinoms tautos vertybėms: susitelkimui, ištvermei ir užsispyrimui.
   Jų jautrūs ir gilūs kūriniai įkvepia kasdieniams žygiams ir puoselėja meilę savo kraštui ir jo žmonėms.
   Lenkiame galvas prieš mokslininkus, kurių dėka geriau pažįstame savo istoriją ir dabartį.
   Tegul šiandien apdovanotųjų žygdarbiai ar kūryba primena kiekvienam iš mūsų apie asmeninę pareigą kurti sėkmingą Lietuvą.
   Su Lietuvos valstybės atkūrimo diena Jus visus!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2014.02.16 08:45

Atgal