Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Konstitucijos egzamino nugalėtojų pagerbimo ceremonijoje

2014-10-28

   Gerbiamieji Lietuvos Konstitucijos žinovai, mieli ceremonijos dalyviai,

 

   Lietuvoje įsitvirtinusi Konstitucijos egzamino tradicija -įrodymas, kad domimės Konstitucija, gerbiame joje įtvirtintas vertybes ir esame pasiryžę jas ginti.

   Konstitucijos egzaminas - tai pilietiškumo egzaminas.

   Dalyvaudami jame, vis daugiau žmonių siekia suprasti savo teises ir pareigas bei parodo pasiryžimą puoselėti Lietuvos nepriklausomybę ir demokratiją.

   Jūs skleidžiate žinią, kad mūsų visuomenė yra aktyvi, subrendusi ir gerbianti prigimtinę žmogaus ir Tautos teisę laisvai gyventi ir kurti.

   Lietuvos Konstitucija - mūsų bendro taikaus sugyvenimo ir stabilumo garantas.

   Tik žinodami ir gerbdami mūsų visų prieš 22-ejus metus įtvirtintas teises ir pareigas, galime siekti valstybės plėtros, brandos ir visuomenės tarpusavio supratimo.

   Todėl džiaugiuosi, kad jau aštuntus metus gausus būrys Lietuvos piliečių, pradedant pačiais mažiausiais, domisi Konstitucija, ugdosi pagarbą jai ir vadovaujasi ja savo gyvenime.

   Esu tikra, kad, spręsdami Konstitucijos egzamino klausimus, Jūs atrandate, kuo patys galite prisidėti prie Lietuvos stiprinimo.

   Suprantate, kaip svarbu išlaikyti vertybes ir valstybės raidos viziją, dėl kurių susitarė visa Lietuvos Tauta.

   Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie šįmet laikė Konstitucijos egzaminą. Sveikinu egzamino nugalėtojus. Jūs visi, šio pilietiškumo egzamino dalyviai, esate šiandienos Lietuvos - atviros, pilietiškos, teisingos ir sėkmingos - kūrėjai.

   Linkiu ir toliau išlikti pavyzdingais piliečiais, savo žiniomis ir pagarba Konstitucijai įkvepiančiais aplinkinius.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2014.10.28 13:33

Atgal