Lietuvos Respublikos Prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Švedijos ir Baltijos šalių verslo forumui

2013-12-12

   Ekscelencijos ambasadoriai,
   Gerbiami svečiai,

 

   man malonu šįryt kreiptis į tiek daug šviesių protų, formuojančių Švedijos ir Lietuvos ekonomiką. Jūsų bendromis pastangomis ir sumaniais sprendimais Baltijos valstybės tampa investuotojų taikiniu ir klestinčiu regionu.
   Vertingiausias Šiaurės šalių investuotojų, darbdavių ir vartotojų indėlis Baltijos jūros regione - skaidraus ir socialiai atsakingo verslo privalumai, vis labiau įsišaknijantys Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Šie privalumai kloja pamatą tvariam ir ilgalaikiam Baltijos valstybių ekonomikos augimui.
   Dirbdami su investuotojais, Šiaurės šalių bendrovėse ar gamindami Šiaurės rinkoms, mūsų žmonės greitai perima švedų, danų ar suomių darbo kultūrą ir verslo principus.
   Jie mato, kokius vaisingus rezultatus duoda Šiaurės šalių verslo principai. Šių šalių ekonominiai standartai yra akstinas Baltijos šalims, skatinantis mus mokytis, kad pasiektumėme panašų gyvenimo lygį.

 

   Gerbiami kolegos,

 

   šiais nuožmios pasaulinės konkurencijos laikais esame partneriai, sutverti siekti bendros sėkmės. Ir kuo stipriau bendradarbiausime, tuo labiau klestės Baltijos jūros regionas. Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas turi didžiulį potencialą, kurį galima išmintingai panaudoti, kad būtų pasiūlyti geriausi produktai ir paslaugos už geriausią kainą.   Ekonominė statistika rodo, kad jau radote daug protingų sprendimų. Bet raginu Jus nenustoti siekti dar daugiau. Baltijos valstybės turi dar daug ką pasiūlyti, todėl būkime viena komanda ir kartu dirbkime Šiaurės ir Baltijos regiono labui.
   Linksmų Kalėdų ir sėkmingų Naujųjų metų.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2013.12.12 09:07

Atgal